2026. 06. 29. hétfő

Péter, Pál

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Közélet » Közélet » Tengerentúli mintára készülnek a K + R parkolók a miskolci iskoláknál
royal_magazin_PNG

Tengerentúli mintára készülnek a K + R parkolók a miskolci iskoláknál

K+R vagyis Kiss & Ride a neve annak a tengerentúlon jól bevált parkolási módszernek, mellyel a szülők rövid autós megállását segítik az oktatási intézmények előtt.

„Gyors puszi és indulás”-t jelent a magyar megfelelő, mely nem csak meggyorsítja, de biztonságosabbá is teszi a tanulók iskola előtti kiszállását a gépkocsikból.

 

Az első ilyen miskolci K+R parkoló a Dayka Gábor utcán készül, hiszen ez a belváros egyik legforgalmasabb közlekedési gócpontja a reggeli órákban, ahol pár méteren belül két iskola is található.

Cél, hogy az iskola melletti reggeli forgalmat a „gyermekszállítós” csúcsidőben keretek közzé foglalja és a jelenlegi gyakorlatot megszüntetve, moderált körülmények közé szorítsa.

 

A Kossuth Lajos Gimnázium előtti parkoló szakaszon már folyamatban van egy olyan terület kialakítása, amelyben megállva a szülő gondoskodhat a tanuló biztonságos és gyors kiszállásáról.

Reggel 7.00 és 8.00 óra között 4 parkolóhely kerül lezárásra az intézmény előtt erre a célra, bójával elkülönítve, KRESZ táblával jelölve.

A szülő ide megállva, lehetőség szerint az autóból nem kiszállva, azt nem leállítva kiteszi gyermekét, majd tovább halad.

Jelenleg ez szabályozatlan, balesetveszélyes, mivel gyakorta a sáv közepén állnak meg a járművekkel mindkét irányban, a gyerekek pedig átszaladnak az úttesten.

 

A kiszállásra kijelölt területet a Kossuth Lajos Gimnázium térkövezte le, így a tanulók időjárástól függetlenül, száraz, tiszta talajra lépnek ki az autóból, közvetlenül az intézmény elé.

 

A miskolci önkormányzat városszerte tovább terjesztené a jó gyakorlatot – mely a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottságával szoros együttműködésben valósul meg –  így remélhetőleg hamarosan egyre több intézmény előtt alakul ki a gyors és biztonságos iskolába járást segítő K+R parkoló.

 

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés