Pannon-tenger Múzeum
Február 16.tól látogatható – állandó kiállítás
Dinók Földjén – MezoZOOikum
A régóta várt játékos-kalandos, családbarát kiállítás végre megnyílik a „Pannon-tenger Múzeum” Kiállítóépület északi szárnyában. A Földtörténeti és Természetrajzi Tár munkatársainak forgatókönyvéből készült el a formabontó, minden ízében újszerű állandó tárlat, mely a mezozoikum, azaz a dinók korának misztikus és hétköznapi titkait egyaránt igyekszik bemutatni, elsősorban a kíváncsi „aprónépnek”. Természetesen a szülők, nagyszülők, nagy testvérek sem fognak unatkozni, hiszen bőven akad játszani, mozgatni, olvasnivaló az ősvilági termekben, akár a dinók táplálkozása, szaporodása, a repülés úttörői, a vizek óriásai, a rovarok vagy emlősök megjelenése, esetleg a világ vagy hazánk dinókutatása érdekli a látogatót. Az igazi titok azonban nem is a játékokban és a vitrinekben rejtőzik majd, hanem a sorok, a csontok és a lombok között…
Miskolci Galéria – Rákóczi-ház
Időszaki kiállítás
Miklós Gábor, a Mazsaroff-díj 2018-as díjazottja Szelfi című kiállítása
Rendezvények
Február 21. csütörtök 17.00 kiállításmegnyitó
Bánki Ákos festőművész Lélekvirágok című kiállítása
Bánki Ákos teljesen új anyaggal mutatkozik be hosszú idő után Miskolcon. A nagyméretű vásznak a Miskolci Galéria Alkotóházában készültek.
Február 28. csütörtök 17.00 kiállításmegnyitó
Valaki önarcképe – Kondor Béla monotípiái
Kondor Béla (1931-1972) festő- és grafikusművész korszakos jelentőségű életművet hozott létre mintegy két évtizedes intenzív pályafutása során. A miskolci Kondor-tárlatok sorába illeszkedő jelen kiállításunk a művész monotípiáiból, festészeti és grafikai tevékenységének határán elhelyezhető műalkotásaiból tár a közönség elé egy közel 50 darabos válogatást.
Miskolci Galéria – Alkotóház
Február 5. kedd 15.30 előadás
Minta nélkül III. – L. Ritók Nóra művészetpedagógiai workshop
Hármas fókuszú vizuális nevelés az Igazgyöngy Alapítványnál
L. Ritók Nóra a gyermekközpontú vizuális nevelés, a hátránykompenzálás és a szociális kompetenciák együttes alkalmazásának lehetőségeit ismerteti, gyakorlati megközelítésben. Az ingyenes műhelymunkára február 3-ig, Éliás Istvánnál lehet jelentkezni az elias@miskolcigaleria.eu címen.
Miskolci Galéria – Petró-ház
Állandó kiállítás
Fókuszban Szász Endre művészete
Miskolci Galéria – Feledy-ház
Időszaki kiállítás
Feledy Gyula Kossuth-díjas grafikus művész tárlata
Papszeri Kiállítási Épület
Időszaki kiállítások
Buheráék társbéreletben
Ez sör!
Rendezvények
Február 7. csütörtök 17.00 előadás
A párizsi emigráció – Dembinszki a Szemere-család szalonjában
Előadó: Dr. Gyulai Éva, zene: Flack Antal
Február 23. szombat 11.00 koncert
Zenei Szemere-szalon: Keringőkirályok Pest-Budán
Közreműködik: Anima vonósnégyes, Schultz Tamás – nagybőgő és Flach Antal – zongora
A belépőjegyek ára 600 forint, amelyek csak elővételben 2019. február 22-ig (péntekig) válthatók meg a Herman Ottó Múzeum Kiállítási Épületének pénztárában hétfő kivételével naponta 9–17 óráig! Február 23-án már nem tudunk jegyet kiadni!
Február 21. csütörtök 17.00 előadás
Sörfőzés a 18-19. századi Magyarországon, különös tekintettel Miskolcra és Tokajra
Az Ez sör! című időszaki kiállításhoz kapcsolódó programsorozat következő állomásaként elmerülünk a borsodi sörfőzés rejtelmeiben. Erre garancia Katona Csaba, a magyarországi sörgyártás és fogyasztás történetének szakértője, akinek számos publikációja jelent meg a témában.
Február 26. kedd 17.00 előadás
Avasi borházak és a svájci stílus
A Herman Ottó Múzeum Miskolc anno című kiállításának előkészítésére vállalkozó előadás-sorozat negyedik programja a történelmi Avas borházaihoz visz bennünket közelebb: a XIX. század második felében a pincék fölé épült, jobbára csak borfeldolgozásra használt egyszerű, gazdasági jellegű épületek között finoman megtervezett, rekreációs célú épületek jelentek meg. Bereczki Zoltán építészmérnök előadása.
Színészmúzeum – Thália-ház
Időszaki kiállítás
A kassai bohém társaság a Színházi Újság hasábjain