2026. 04. 17. péntek

Rudolf

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » A Nagykarácsony sorsjegy megvásárlásával most bárki részese lehet egy különleges játszótér felépítésének
44310

A Nagykarácsony sorsjegy megvásárlásával most bárki részese lehet egy különleges játszótér felépítésének

–      Ha hiszel egy elfogadóbb világban, csatlakozz hozzánk!  –

Idén a limitált kiadású Nagykarácsony sorsjegy megvásárlásával bárki hozzájárulhat három akadálymentes, befogadó játszótér felépítéséhez, ahol ép és fogyatékossággal élő gyermekek játszhatnak együtt. A kezdeményezéshez olyan elismert, fogyatékossággal élő személyek is csatlakoztak, mint Mosolyka vagy Weisz Fanni.  

A Szerencsejáték Zrt. karácsonyi sorsjegyeivel évek óta segíti jótékonysági szervezetek munkáját. Most idén először azonban nem általános támogatást nyújt, hanem egy társadalmi befogadást erősítő kezdeményezés megvalósulását célozza. A november 3-tól jövő év februárjáig kapható Nagykarácsony sorsjegy értékesítéséből sorsjegyenként 25 Ft-ot adományoz, melyből 2018-ban három akadálymentes játszótér épülhet majd fel. Ilyen játszóterekből sajnos nagyon kevés van jelenleg az országban, pedig a probléma számos családot érint: a népszámlálási adatok szerint közel egymillió magyar él valamilyen fogyatékossággal – ez a népesség közel 10 százalékát jelenti.

A nemzeti lottótársaság A játék összeköt! elnevezésű programját a fogyatékossággal élők 10 tagszervezetét tömörítő Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsával együttműködve indította el.

A kezdeményezéshez olyan elismert nevek is csatlakoztak, mint Hozleiter Fanny, azaz Mosolyka, a Baltazár Színház színészei, Weisz Fanni, valamint Érdi Tamás zongoraművész. Ők valamennyien olyan inspiráló példát mutatnak nemcsak a fogyatékossággal élők, de a társadalom ép tagjai számára is, mely azt bizonyítja: hittel, akarattal és kitartással, fogyatékossággal élve is lehet kiegyensúlyozott életet élni, sőt komoly szakmai sikereket elérni.

,,Mindannyian, kivétel nélkül ugyanarra vágyunk: hogy szeressenek és elfogadjanak. A játék valóban összeköt és összehoz minket. Azt gondolom, hogy a játszótér az elfogadó világ egyik legfontosabb helyszíne: itt a partnerség, az együttműködés és a barátság a kulcsszó. Az együtt játszás öröme mindenkiben örökre rögzül. Megértőek leszünk és megérthetőek, iskolásként, felnőttként, szülőként egyaránt, és nagyon fontos, hogy később munkatársként is” – nyilatkozta Mosolyka, a Szerencsejáték Zrt. jószolgálati nagykövete.

A KAMPÁNYFILM az alábbi linken tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=gUk5RGLzWAw

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés