„A szabadságot soha nem adták könnyen – minden nemzedéknek meg kell küzdenie érte!”
Európa újkori történelme két magyar forradalmat őriz emlékezetében és megbecsülésében, 1848-at és 1956-ot – mondta Csöbör Katalin országgyűlési képviselő köszöntőjében Miskolcon, az Erzsébet téren rendezett központi ünnepségen. Kiemelte: ez a két történelmi dátum sokat elmond annak, aki szeretné megtudni, hogy milyenek is vagyunk mi magyarok.
– 1848 és 1956 előtörténete megmutatja, hogy békés nép vagyunk, azaz nagyon sokat eltűrünk a békéért. De ha elfogy a béketűrésünk, elfogy a türelmünk, akkor mindent, szó szerint mindent megteszünk azért, hogy a helyzetünk megváltozzon – hangsúlyozta a politikus.
1848-49 legnagyobb fegyverténye az, amire a mai napig büszke lehet minden magyar: az akkori magyar hadsereg, legyőzte az osztrákokat. Pontosabban az egész osztrák birodalom hadserege nem tudta legyőzni a magyar szabadságharcot! Ehhez kellett még 200 ezer orosz katona is! A történészek szerint a magyar hadsereg ereje az ország egységében rejlett.
1848 szeptembere után a magyar nép képes és hajlandó volt újoncokkal, pénzzel, terménnyel, és késztermékekkel szolgálni az önvédelmi harc ügyét. A fedezetlen Kossuth-bankókat mindenütt elfogadták egészen 1849 augusztusáig, a mainál háromszor nagyobb, akkori Magyarországon – idézte fel az országgyűlési képviselő.
Forrás:minap.hu