2024. 11. 22. péntek

Cecília
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Nagyszabású társaságiadó-reformra tett javaslatot az Európai Bizottság

Nagyszabású társaságiadó-reformra tett javaslatot az Európai Bizottság

A vállalatok adóztatásának átalakítására tett javaslatot kedden délután az Európai Bizottság, amelynek célja egy növekedésbarát és tisztességes társaságiadó-rendszer létrehozása az uniós egységes piacon.
A brüsszeli testület tájékoztatása szerint „a társaságiadó-reformmal kapcsolatos átfogó csomagba beemelt közös konszolidált társaságiadó-alap (kkta) könnyebbé és olcsóbbá teszi az üzleti tevékenységet az egységes piacon, és egyúttal az adóelkerülés elleni küzdelem hasznos eszközeként szolgál”.
Közölték, a kkta bevezetésével a vállalkozások első ízben kapnak uniós szinten egységes szabálykönyvet az adóköteles nyereségük kiszámítására vonatkozóan. Az új rendszer kötelező lesz a multinacionális vállalatcsoportokra nézve, biztosítva, hogy az évi 750 millió eurót meghaladó bevétellel rendelkező cégek a nyereségük tényleges keletkezési helyén adózzanak. Ez arra fogja ösztönözni a vállalatokat, hogy tevékenységüket hitelfelvétel helyett sajáttőke-bevonással és a piaci lehetőségek kiaknázásával finanszírozzák.

A közös konszolidált társaságiadó-alap emellett a várakozások szerint az innovációt is támogatni fogja, teljes körű alkalmazása esetén 3,4 százalékkal is megnövelheti a beruházások teljes összegét az Európai Unióban.
A kkta előnyösebbé teszi az egységes piacot a vállalkozások számára, amelyeknek immár elég lesz egyetlen szabályrendszert alkalmazniuk, és valamennyi uniós tevékenységük vonatkozásában egyetlen adóbevallást benyújtaniuk a hazai adóhatósághoz. A cégek ráadásul könnyebben tudják majd elindítani külföldi tevékenységüket.

A bizottság a mielőbbi előrelépés érdekében a kkta gyakorlati megvalósítását egy könnyebben kezelhető, kétlépcsős folyamatra bontotta. A közös adóalapról rövid időn belül megállapodás születhet, hogy elérhetővé váljanak a legfontosabb előnyök a vállalkozások és a tagállamok számára. Röviddel ezután kerülne sor a konszolidáció bevezetésére, aminek nyomán a rendszer kínálta valamennyi előny megvalósulna – olvasható az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény által kiadott közleményben.

Brüsszel a kettős adóztatással kapcsolatos uniós viták rendezésének továbbfejlesztésére is javaslatot tett, a szakértők meglátása szerint ez ugyanis jelentős akadályt gördít a vállalkozások útjába, aláássa a kiszámíthatóságot, valamint szükségtelen kiadásokkal és pénzforgalmi problémákkal jár.
„Az adópolitikát a gazdasági növekedésre és a társadalmi igazságosságra vonatkozó uniós célkitűzések szolgálatába kell állítanunk. A ma bemutatott javaslatok célja a növekedés és a beruházások élénkítése, a vállalkozások támogatása és a méltányosság biztosítása” – hangsúlyozta Valdis Dombrovskis, a bizottság euróért és szociális párbeszédért felelős alelnöke.

Pierre Moscovici gazdasági és pénzügyi uniós biztos szerint „a pénzügyminisztereknek friss szemmel kell megvizsgálniuk ezt az ambiciózus és korszerű csomagot, amely a 21. század követelményeinek megfelelő, jól megalapozott adórendszert hoz létre”.

Forrás:mti

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…
Ilyen egy jó szakmunkás
A szakmunkás egy adott szakma képviselője, aki képesítéssel és képzettséggel rendelkezik az adott területen. Gyakran fizikai munkát végez, amely során…

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp