A kormány az egészségügyi rendszer átalakítására adott ki utasítást. A megszorítások keretében meg kell határozniuk az egyébként Fideszhez közel álló intézményi vezetőknek, melyik kórház és annak melyik osztálya maradjon talpon és melyik szűnjön meg, vagy kerüljön teljes átszervezésre. Ez a folyamat Borsod-Abaúj-Zemplénben már évekkel ezelőtt elkezdődött. Nyertese a Csillagpont igazgató-főorvosa, vesztese a MISEK volt intézményei, az orvostársadalom és a lakosság, véli a Jobbik.
Badány Lajos szerint Miskolcon nem csupán a város négy kórházának átszervezéséről, hanem a teljes megyei intézményrendszer évek óta tartó leépítéséről van szó. A megyei kórházak profilrendszerét teljesen elsorvasztották: ahol papíron működik, ott sem képes betölteni funkcióját, állítja a Jobbik önkormányzati képviselője. Mint az erről tartott tájékoztatón elhangzott, ma Miskolcon kívül nincs már a megyében teljes működő profillal rendelkező intézmény. Csak periférikus szakterületeken folynak beruházások, az átfogó fejlesztéseknek nyoma sincs, így hónapokon belül Sárospataktól Mezőkövesdig majd mindenki a Megyei Kórházra zúdul, ha egyáltalán még élve bejut oda ekkora távolságról. 700 ezer lakosú megye ellátása egy helyen lehetetlen, véli a képviselő. Fizikailag hol képzelnek elhelyezni ekkora beteg és hozzátartozó tömeget, hiszen a jelenlegi létesítmény erre nyilvánvalóan nem alkalmas? A hozzátartozók miből fogják finanszírozni pl. a sárospataki ingázás költségeit? Hol fognak parkolni, várakozni és hány napig? Hol kívánják elhelyezni a Megyei Kórház betegeit az intézményben fellépő működési zavar – katasztrófa, kiterjedt fertőzés – esetén, sorolta a kérdéseket Badány.
Véleménye szerint az átszervezés nem egy előre megtervezett, hatásvizsgálattal alátámasztott intézkedéssorozat, hanem a pályázati pénzek lehívásából adódó állandó improvizálás eredménye. A határidők és az elméletek folyamatos változtatása évek óta tartó bizonytalanságot okoz az egészségügyben dolgozók körében. A jövőkép hiánya és az egzisztenciális kiszolgáltatottság mind több orvost a megye és az ország elhagyására ösztönöz. Szakorvosok hiányában az aneszteziológián már rezidenseket terveznek alkalmazni.
Megállapítható, hogy a jelenleg erőltetett átalakítások nem a szakmai ésszerűsítést és a színvonalasabb betegellátást szolgálják, hanem egy szűk kör érdekeit, az összevonások pedig az újabb megszorítások és az évek óta tartó forráselvonások következménye – összegzett a Jobbik képviselője.