2026. 06. 25. csütörtök

Vilmos

1 EUR 356 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » „Ismét tanultunk valamit…”
27204-langi

„Ismét tanultunk valamit…”

DYNAMIC RALLY TEAM – STEFANI Baranya Kupa 2014, 2014. augusztus 8-10.
Lángi Attila – Veres Gábor, BMW Z4 M Coupe

A balszerencse áradása – talán így lehetne a legjobban jellemezni Lángi Attila és Veres Gábor Baranya Kupán eltöltött versenyhétvégéjét. A Dynamic Rally Team rallysai által hajtott BMW Z4 M Coupe rengeteg problémával küzdött: a váltótól a motorvezérlésig. A fiúk azonban igyekeznek ezt is pozitívan felfogni, s gőzerővel dolgoznak azon, hogy a szeptember elejei Kassa Rallyen teljes erőbedobással támadhassanak.

Lángi Attila: Ez a hétvége sem alakult igazán úgy, ahogyan szerettük volna – mindig akadt valami problémánk a kocsival, amivel meg kellett küzdenünk. A tavalyi Eger Rallyhoz hasonlítanám ezt a futamot, ahol szintén minden elromlott, aminek megvolt erre az esélye.
A problémák az elején még nem is jelentkeztek. Az első kör még alvósra sikeredett, s a tapasztalatlanságunkból adódóan még inkább az itiner pontosságát ellenőriztük. Természetesen most is tökéletesen írtuk fel a pályákat, csak nekem kell elhinnem azt, hogy tényleg minden rendben van, és elfér ott, olyan sebességgel az autó, ahogyan azt előzőleg megállapítottuk. A 3-4. gyorsaságin a váltó pecsételte meg a sorsunkat, ugyanis a váltórudazat beakadt az 5. illetve a 6. sebességi fokozatba, s hiába sikerül kiakasztani, nem tudtunk vele olyan gyorsan menni. A második kör első felében nyöszörögve haladt az autó, majd poraival feltámadva új életre kelt. A 7. szakaszon nagyon csúszkáltunk, nem volt jó az időnk. Ennek kompenzálására az utolsó gyorson szerettünk volna mindent beleadni, hogy meg tudjuk csípni az értékelésben előttünk állót. Ám alig mentünk 20 másodperce, s a BMW egyszerűen leblokkolt. Nemhogy lelassított, de egészen a 100 km/h-s sebesség alá csökkentette az erejét. Úgy tűnik, most sem volt szerencsénk, folytatódik a pechszéria. De ugyebár ezért vannak a tesztversenyek, hogy inkább itt mutatkozzon meg a hiba, semmint az éles pontvadászat közben.
Egyetlen vigaszom, hogy amikor igazán jól tudtunk menni, akkor sikerült megvalósítanunk a tervünket, miszerint minél több kétkerekest magunk mögé utasítunk. A 6. gyorsasági szakaszon ezt elértük, csak Horváth Balázs volt még előttünk. A napokban elutazunk nyaralni, de utána folytatódik a munka, a váltó mellett az új vezérműtengely-jeladót is be kell majd építeni a Z4-be. Idő hiányában már nem lesz lehetőségünk tesztre, a Kassa Rallyes éles bevetés lesz egyúttal a próba is.

Veres Gábor: Pályafutásom során többször is volt alkalmam versenyezni a mecseki pályákon – hol a Mecsek Rallye, hol a Baranya Kupa keretein belül. Kellemetlen és örömteli emlékeim egyaránt vannak, de összességében kedvelem az itteni szakaszokat. Az utóbbi néhány évben egy Citroen C2-ben versenyeztem, ám ahhoz képest most teljesen más élményt nyújtott a Mecsekben való autózás a BMW-vel. A Z4 jóval erősebb kocsi, s ha nem jelentkeztek volna a hétvége folyamán a műszaki hibák, akkor elég szép eredményt érhettünk volna el.
Mivel mi a Baranya Kupát a Kassa Rallyera való tesztnek fogtuk fel, ezért nem vagyok annyira csalódott a szereplésünk miatt. Ismét tanultunk valamit, látjuk, hogy min kell még dolgozni, hogy a maximumot tudjuk kiautózni a BMW-ből. Addig is a csapat dolgozik a váltó és a motorvezérlési probléma elhárításán, hogy Kassán már ne legyen – legalább – ezzel gondunk.
A szervezés részéről külön ki szeretném emelni a szervezőgárda rugalmasságát, korrektségét és profizmusát. Pörgős versenynapunk volt, csúszások nélkül, s emellett nekünk, a meghívásos kategória résztvevőinek is megkönnyítették a dolgunkat azzal, hogy este már nem kellett beraknunk a parc fermébe a kocsit. A jó hangulatú versenyzésünk tehát most is biztosítva volt.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés