Baktériumok okozták sok nő halálát
Július elseje a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe. Ezen a napon született Semmelweis Ignác, az anyák megmentője.
Semmelweis Ignác, a gyermekágyi láz okának és gyógymódjának feltalálója 1818-ban ezen a napon született, Budán. Ő volt az első, aki bevezette a kórházakban az orvosok kézfertőtlenítését, ezzel meggátolta, hogy a kórokozó baktériumok átterjedjenek a nőbetegekre a vizsgálatok során. Felfedezésével a gyermekágyi láz halálozási arányát nagy mértékben le tudta csökkenteni, abban a bécsi kórházban, ahol dolgozott. Sajnos munkásságát akkoriban nem sokan értékelték és még sok évnek kellett eltelnie, hogy végre bevezetésre kerüljön az állandó fertőtlenítés.
Semmelweis Ignác a jó megfigyelésének és kutató munkájának köszönheti, hogy felismerte a baktériumok okozta fertőzések veszélyét.
A mai világban már nem kell kutató munkát folytatnunk, hogy tudjuk a megfelelő tisztálkodás nagyon is hozzá tartozik egészségünk megtartásához. Úgy, ahogy az orvosok halálos kórokozókat adtak át a betegeiknek, úgy a mindennapok is ezernyi veszélyt hordoznak azoknak, akik nem tartják be a megfelelő tisztálkodás szabályait. Gondoljunk csak az elfertőződött, gennyes sebekre vagy a baktériumok okozta bélfertőzésekre.
Ezek megelőzésére, egészségünk megőrzése érdekében nagyon fontos, hogy rendszeresen tisztálkodjunk. Ezt az alapszabályt L.Ron Hubbard is megfogalmazta “Az út a boldogsághoz” című viselkedési kódexében a “Törődj magaddal!” címszó alatt: “Tartsd tisztán a tested! Azok, akik nem fürdenek vagy nem mosnak kezet rendszeresen, kórokozókat hordozhatnak.”
Semmelweis Ignác születésnapja jó alkalom arra, hogy emlékeztessük a népességet ennek a fontosságára.