2026. 07. 13. hétfő

Jenő

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Kazincbarcikán átlépte a riasztási szintet a szállópor értéke
szmog

Kazincbarcikán átlépte a riasztási szintet a szállópor értéke

Az előző két napon a szállópor koncentráció a Kazincbarcikán üzemelő automatikus mérőállomáson 24 órás átlagban meghaladta a riasztási küszöbértéket. Bár a hajnali órákban valamennyi Sajó-völgyi állomáson csökkent a szállópor koncentráció, a javulás csak átmeneti volt. A 24 órás átlagokat figyelembe véve csütörtökön 53.1, pénteken pedig 17.5 %-os volt az átlépés mértéke.
Az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség tájékoztatása szerint így a városban a szállópor értéke túllépte a riasztási küszöbértéket.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat Észak-magyarországi Regionális Központja által kiadott előrejelzés alapján szombaton helyenként erős , 35-45 km/h széllökések várhatók. Éjszakára kissé mérséklődik a légmozgás, mely vasárnap, hétfőn és kedden csak helyenként lesz élénk, majd szerdától várható jelentős szélerősödés. Ennek és a nagy hidegnek köszönhetően a szennyezőanyagok koncentrációjában szombaton csak átmeneti javulás várható, majd hétfőn és kedden éjjel ismét nő a koncentráció és csak szerdától várható a levegő kitisztulása a meteorológusok szerint.
Kazincbarcika Város Önkormányzata ismételten felhívja a város lakóinak figyelmét a szállópor koncentráció magas értékére, és az ezzel kapcsolatos megelőző intézkedésekre. Kérjük, hogy a krónikus betegségben szenvedők, az idősek és a kisgyermekek tartózkodjanak kevesebbet a szabadlevegőn és a szellőztetési időt is rövidítsék le. Lehetőség szerint csökkentsék a személygépjárművel való közlekedést, illetve, ha módjuk nyílik rá, akkor mérsékeljék a szilárd tüzelőanyag használatát.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés