Egy csillebérci izotópgyártó is hozzájárulhatott az Európa-szerte látványosan megemelkedett radioaktív sugárzáshoz, amelyről azonban a hazai illetékes szervektől nem érkezett időben tájékoztatás.
Jávor Benedek, a Fenntartható fejlődés bizottságának LMP-s elnöke szerint sok kérdés azóta is megválaszolatlanul maradt. Ilyen például az, hogy az érintett hatóságok tudtak-e az izotóp-szennyezés forrásáról, és ha igen, hol akadt el az erről szóló információ; valamint a közérdekű adatokról miért nem kapott megfelelő tájékoztatást a magyar és az európai közvélemény.
Jávor Benedek az ügyet a Fenntartható fejlődés bizottsága előtt tisztázná, ezért annak november 28-i ülésén napirendi pontként szerepel az Izotóp Intézet Kft. telephelyén történt izotóp-szennyezés és a felügyeleti szervek intézkedéseinek megvizsgálása. Az ülésen tájékoztatást ad az Országos Atomenergia Hivatal, az Országos Tisztiorvosi Hivatal, az Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet, és a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség képviselője.
A bizottság LMP-s elnöke szerint világosan kell látni, hogy a magyar hatósági és felügyeleti rendszer – amely a paksi atomerőmű környezetbiztonsági felügyeletét is ellátja – alkalmas-e a hasonló vagy súlyosabb helyzetek kezelésére.