Látogatóba hívták Káli Sándort a Testvérvárosok út 8. szám alatti társasház lakói. A lakók bemutatták a polgármesternek, hogy hogyan próbálták komfortosabbá tenni a házat, valamint segítséget kértek tőle a további fejlesztéshez és felújításhoz.
A ház lakói összefogtak, rendbe tették környezetüket. Zárható szeméttárolót alakítottak ki, kicserélték a bejárati ajtót, lefestették a ház előtti korlátot, és előtetőt helyezték a bejárat fölé, kicserélték a postaládákat. De problémák akadnak még így is: egyes családok ugyanis nem tartják be az együttélés szabályait, valamint közüzemi számláikat sem fizetik, így nem csak magukat, hanem a társasház többi lakóját is nehéz helyzetbe hozzák.
Egy ilyen családról tettek említést a lakók Káli Sándornak ottjártakor, aki egy bátor gondolattól vezérelve becsengetett a „problémás” házaspárhoz a ház közös képviselője, a városőrség tagjai és a média kíséretében. A lakásban egy Felsőzsolcáról beköltözött házaspár lakott albérletben, akik nagyon meglepődtek a látogatáson, majd látva a nagyszámú kíséretet kamerákkal felszerelkezve rövid úton megpróbálták becsapni az ajtót, csak nem sikerült, mert az egyik városőr megakadályozta ezt a lábát a küszöb és a becsukódó ajtó közé dugva. Ekkor egy több perces eszmecsere kezdődött a polgármester és a házaspár között. Káli Sándor arra kérte őket, hogy tartsák be az együttélés szabályait, mert a lakótársak emiatt sokat panaszkodnak rájuk. Hogy ebből mit hallott a házaspár, kétséges, mert ők úgy gondolták, hogy ordítva beszélik ki magukból a problémát és a rendőrség kihívásával fenyegettek, amivel pont az ő viselkedésük miatt mindenki egyetértett. A rendőrök megérkezéséig mindenki a ház elé vonult, vissza már csak Káli Sándor ment a 10. emeletre harmadmagával a két járőrrel. Az újabb „elbeszélgetés” végeztével a polgármester ígéretet tett a ház közösségének, hogy határozottan fel fog lépni hasonló esetekben, ahol pedig más probléma van, például a rovarokkal kapcsolatban, ott a védelmi bizottsággal közösen az ÁNTSZ-hez és a Gyámhivatalhoz fognak fordulni.
A meglátogatott lakók most az egész ház felújítását tervezik a panel programon belül, valamint olyan költséghatékony módszereket keresnek, amellyel spórolhatnak a kiadásaikon. A bejáráson elmondták, hogy ők példát szeretnének mutatni a többi társasháznak, hogy ne mástól várjanak mindenben segítséget, hanem fogjanak össze, és lehetőségeikhez mérten építsék-szépítsék lakókörnyezetüket.
– Sajó –