2026. 07. 17. péntek

Endre, Elek

1 EUR 364 HUF
1 GBP 427 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Erdei Tamás a bankszövetség új elnöke
Erdei Tamás a bankszövetség új elnöke

Erdei Tamás a bankszövetség új elnöke

Erdei Tamás a bankszövetség új elnökeA Magyar Bankszövetség testületi ülése Erdei Tamást, az MKB Bank elnök-vezérigazgatóját választotta a szervezet elnökévé szerdán – közölte a bankszövetség az MTI-vel. Erdei Tamás korábban több választási periódusban, közel 12 éven át volt a Magyar Bankszövetség elnöke, tavaly azonban már nem vállalta jelölését a következő hároméves időszakra. Felcsuti Péter, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója, akit 2008. április 25-én választották meg a bankszövetség elnökének három évre, 2009. szeptember 14-én lemondott posztjáról, azóta Patai Mihály alelnök, az UniCredit Bank vezérigazgatója látta el az elnöki feladatokat.
 
Lemondását Felcsuti azzal indokolta, hogy a bankszakma egyes stratégiai kérdéseiben képviselt álláspontja jelentősen eltér a bankszövetség néhány meghatározó tagjának véleményétől.

A testület új elnökségi tagokat is választott Papp Edit, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója és Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója személyében. Az új tagok Czirják Sándort, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) korábbi vezérigazgatóját, illetve Kolossváry Ádámot, a Merkantil Bank elnök-vezérigazgatóját váltják a testületben.

Továbbra is tagja az elnökségnek Gyuris Dániel, az FHB Jelzálogbank vezérigazgatója, Csicsáky Péter, a Magyar Takarékszövetkezeti Bank vezérigazgatója és Nyers Rezső, a Magyar Bankszövetség főtitkára.

(MTI)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés