2026. 05. 5. kedd

Györgyi

1 EUR 363 HUF
1 GBP 420 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Botrányos munkakezdés
royal_magazin_PNG

Botrányos munkakezdés

A MÁV-elnök kinevezéséig vezette azt a céget, amellyel később a vasúttársaság szerződött

Andrási Miklós MÁV-elnökké történt kinevezése után a vasúttársaság szerződést kötött azzal a céggel, amelynek Andrási volt az igazgatója – értesült lapunk. A Bajnai-kormány egyébként éppen az új MÁV-vezértől várta az állami társaság rendbetételét.

A Magyar Nemzet birtokában lévő vállalkozási szerződés szerint a Grid CEE Tanácsadó Zrt. öt és fél millió forint plusz áfáért vállalta a szakértői közreműködést a MÁV villamosenergia-ellátó tevékenységének önálló társaságba történő kiszervezésében. A szerződés egyik pontja értelmében a vállalkozás kijelentette, hogy a MÁV-tól független, befektetéseiben nem érdekelt, és nincsenek a két társaság viszonyában összeférhetetlenségi okok. A MÁV pedig vállalta például, hogy a Grid által tervezet formájában kiadott írásos vagy szóbeli jelentésekre, prezentációkra, következtetésekre és tanácsokra nem támaszkodik . A szerződés szerint ebben azért állapodott meg a két cég, mert a tervezeteken további munka vagy változtatás válhat szükségessé . A Grid Zrt. egyébként elsősorban vezetői, pénzügyi, befektetési és adótanácsadással, pénzügyi vállalkozások alapításával foglalkozik.
    Andrási Miklóst, a Grid Zrt. korábbi igazgatóját Hónig Péter közlekedési miniszter idén július 1-jén nevezte ki a MÁV elnökévé, hogy a közösségi közlekedés társadalmi elismertségét visszaszerezze, megteremtse a cég iránti bizalmat, és piaci szemléletet alakítson ki. A kormány jövőre 40 milliárd forintot akar spórolni a közösségi közlekedésen, az elnök-vezérigazgató feladata a társaság ennek megfelelő átalakítása, a MÁV-csoport finanszírozhatóságának megteremtésével, az állami pénzből finanszírozott Volán- és vasúti közlekedés párhuzamosságának megszüntetése.
    Ellenáll a MÁV. Bár parancsba kapta a közlekedési minisztertől, hogy ne igényelje vissza a 2004-2005. évi áfaarányosítási szabály miatt bennragadt forgalmi adót, a MÁV igazgatósága tegnap úgy döntött, hogy a felügyelőbizottságra bízza a döntést. A testület szerint ha nem igényelnék vissza a forgalmi adót, akkor hűtlen kezelés bűnébe esnének. (J. Gy.)

 

OTS

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés