2024. 07. 24. szerda

Kinga, Kincső
1 EUR 390 HUF
1 GBP 464 HUF

Jameson CineFest 2012

Nemzetközi versenyprogram
Nagyjátékfilm | Dokumentumfilmek | Kisjáték- és kísérleti filmek | Animációs filmek

Jameson nagyjátékfilm kategória

1. SAFETY NOT GUARANTEED / KOCKÁZATOS TÚRA

Director: Colin TREVORROW

Cast: Aubrey Plaza, Jake M. Johnson, Karan Soni

(USA) 86 min

2. Smashed / RÉSZEGEN

Director: James PONSOLDT

Cast: Mary Elizabeth Winstead, Aaron Paul, Octavia Spencer

(USA) 85 min

3. Nuit #1 / Night #1 / Egyéjszakás kaland

Director: Anne EMOND

Cast: Catherine de Léan, Dimitri Storoge, Véronique Rebizov

(Canada) 91 min

4. Deine Schönheit ist nichts wert / your Beauty is worth nothing / A szépséged semmit sem ér

Director: Hüseyin TABAK

Cast: Abdulkadir Tuncer, Nazmi Kirik, Lale Yavas

(Austria) 86 min

5. Beasts of the Southern Wild / A messzi dél vadjai

Director: Benh ZEITLIN

Cast: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly

(USA) 93 min

6. Toata lumea din familia noastra / Everybody in Our Family / Mindenki a mennybe megy

Director: Radu JUDE

Cast: Servan Pavlu, Sofia Nicolaescu, Gabrial Spahiu

(Romania) 107 min

7. Le Paradis des Betes / Beast Paradise / VADAK PARADICSOMA

Director: Estelle LARRIVAZ

Cast: Stefano Casetti, Géraldine Pailhas, Murile Robin

(France) 95 min

8. HELL / FÉNY

Director: Tim FEHLBAUM

Cast: Hannah Hersprung, Stipe Erceg, Lisa Vicari

(Germany) 89 min

9. Teddy Bear / JÁTÉKMACKÓ

Director: Mads MATTHIESEN

Cast: Kim Kold, David Winters, Elsebeth Steentoft

(Denmark) 92 min

10. Kurteist fólk / Polite People / Udvarias emberek

Director: Olaf de Fleur JOHANNESSON

Cast: Stefán Karl Stefánsson, Agústa Eve Erlendsdóttir

(Iceland) 91 min

11. Dollhouse / Babaház

Director: Kirsten SHERIDAN

Cast: Seána Kerslake, Johnny Ward, Kate Stanley Brennan

(Ireland) 95 min

12. Izlet / THE TRIP / Kirándulás

Director: Nejc GAZVODA

Cast: Luka Cimpric, Jure Hemingman, Nina Rakovec

(Slovenia) 85 min

13. Compliance / Szolgálatkézség

Director: Craig ZOBEL

Cast: Ann Dowd, Dreama Walker, Pat Healy

(USA) 90 min

14. Electrick Children / Szeplőtelen fogantatás

Director: Rebecca THOMAS

Cast: Julia Garner, Rory Culkin, Liam Aiken

(USA) 96 min

15. Vanishing Waves / Eltűnő hullámok

Director: Kristina BUOZYTE

Cast: Brice Fournier, Frédéric Andrau, Sharunas Bartas

(Lithuania) 115 min

16. Berberian Sound Studio

Director: Peter STRICKLAND

Cast: Toby Jones, Tonia Sotiropolou, Cosimo Fusco

(UK) 98 min

Dokumentumfilmek

NESSA/NESSA

Director: Loghman KHALEDI

(Iran) 52:00 min

(KURDISH/ENG/HUN)

CZWARTY CZłOWIEK / THE FOURTH MAN / A NEGYEDIK

Director: Krzysztof KASIOR

(Poland) 20:54 min

(POL/ENG/HUN)

HAZALMANIA / LIFE IN STILLS / AZ ÉLET ÁLLÓKÉPEKBEN

Director: Tamar TAL

(Israel) 57:31 min

(HEBREW/ENG/HUN)

ILTUR HOFSHI / FREE IMPROVISATION / SZABAD IMPROVIZÁCIÓ

Director: Doron DJERASSI

(Israel) 50:00 min

(HEBREW/ENG/HUN)

LA MACHINA/ A BÁBOS

Director: Thierry PALADINO

(Poland/France) 54:51 min

(FRENCH/ENG/HUN)

38,5

Director: Grzegorz DEBOWSKI

(Poland) 10:05 min

(POL/ENG/HUN)

EI VOOR LATER / EGGS FOR LATER / PETESEJT – KÉSŐBBRE

Director: Marieke SCHELLART

(Holland) 49:33 min

(DUTCH,ENG/ENG/HUN)

VAKONDOK 2 – DEMOSCENE: AZ ALGORITMUSOK MŰVÉSZETE / MOLEMAN 2 – DEMOSCENE: THE ART OF THE ALGORITHMS

Director: MATUSIK Szilárd

(Hungary) 59:56 min

(HUN/ENG)

THE FISHERMAN / A HALÁSZ

Director: Tom BURKE

(Ireland) 13:17 min

(ENG/HUN)

GUAÑAPE SUR / GUANÓ

Director: János RICHTER

(Italy) 22:58 min

(SPANISH,QUECHUA/ENG/HUN)

MAGYAR BAJUSZ / HUNGARIAN MOUSTACHE

Director: LAKOS Nóra

(Hungary/Germany)30:55 min

(HUN,GER/ENG)

Daazo.com Kisjáték- és kísérleti filmek
1.blokk – 83 min.

1. AMERICAN FOOTBALL / AMERIKAI FOCI

Director: Morgan SIMON

(France) 25:09 min

(FRENCH/ENG/HUN)

2. FOXES / RÓKÁK

Director: Lorcan FINNEGAN

(Ireland) 15:39 min

(ENG/HUN)

3. DOS AU MUR / BACK AGAINTS THE WALL / HÁTTAL A FALNAK

Director: KELETI Miklós

(Belgium) 13:21 min

(FRENCH/ENG/HUN)

4. LA MAISON / THE HOUSE / A HÁZ

Director: Vania LETURCQ

(Belgium) 20:21 min

(FRENCH/ENG/HUN)

5. MEYER / MEYER

Director: Sascha QUADE

(Germany) 7:58 min

(GER/ENG/HUN)

2.blokk – 89 min.

1. LES NAVETS BLANCS EMPECHENT DE DORMIR / WHITE TURNIPS MAKE IT HARD TO SLEEP / A FEHÉRRÉPÁTÓL NEM JÖN ÁLOM A SZEMEMRE

Director: Rachel LANG

(France/Belgium) 27:42 min

(FRENCH/ENG/HUN)

2. DIE KATZE TANZT / CAT’S DANCE / MACSKATÁNC

Director: Esther BIALAS

(Germany) 6:44 min

(GER/ENG/HUN)

3. LAGUN MINA / CLOSE FRIEND / KÖZELI BARÁT

Director: Jose Mari GOENAGA

(Spain) 13:01 min

(SPANISH/ENG/HUN)

4. SHE’S LOST CONTROL / ELVESZTETTE AZ IRÁNYÍTÁST

Director: Haritz ZUBILLAGA

(Spain) 10:33 min

(ENG/HUN)

5. LE ILAMAREMOS BOBBY / WE WILL CALL HIM BOBBY / BOBBYNAK FOGJUK HÍVNI

Director: Paco Cavero

(Spain) 12:58 min

(SPANISH/ENG/HUN)

6. ALTO SAUCE / ALTO SAUCE

Director: Fernando POMARES

(Spain) 17:31 min

(SPANISH/ENG/HUN)

3.blokk – 89 min.

1. A QUOI TU JOUES / ANOTHER GAME / ÚJ FUTAM

Director: Jean Guillaume SONNIER

(Switzerland) 18:30 min

(FRENCH/ENG/HUN)

2. AUSGLEICH / EVEN / EGYENLŐ

Director: Matthias ZUDER

(Germany) 9:08 min

(GER/ENG/HUN)

3. PISSEUSE / PISSEUSE

Director: Géraldine KEIFLIN

(France) 20:22 min

(FRENCH/ENG/HUN)

4. A SOLAS / IN PRIVATE / BIZALMASAN

Director: Francisco Javier Rubio RODRIGO

(Spain) 15:20 min

(SPANISH/ENG/HUN)

5. MUÑECAS / DOLLS / BABÁK

Director: Miguel SALGADO

(Mexico) 24:52 min

(SPANISH/ENG/HUN)

4.blokk – 80 min.

1. BUCLE / LOOP / HUROK

Director: Aritz MORENO

(Spain) 2:55 min

(N.D.)

2. MANU / MANU

Director: Jérémie ELKAÏM

(France) 24:56 min

(FRENCH/ENG/HUN)

3. LA FAMILIA DE MI NOVIA / MY GIRLFRIEND’S FAMILY / A BARÁTNŐM CSALÁDJA

Director: Guillermo CHAPA

(Spain) 11:22 min

(SPANISH/ENG/HUN)

4. DICEN / THE SAY / AZT BESZÉLIK

Director: Alauda Ruiz de AZÚA

(Spain) 19:32 min

(ENG/HUN)

5. VICKY AND SAM / VICKY ÉS SAM

Director: Nuno ROCHA

(Portugal/USA) 13:33 min

(ENG/HUN)

6. IMPARFAIT DU SUBJECTIF / IMPARFAIT DU SUBJECTIF

Director: David GRUMBACH

(Luxembourg) 7:15 min

(FRENCH/ENG/HUN)

Animációs filmek
1.blokk – 45 min.

1. PÁR MILIMETROV POD KOREŇOM / A FEW MILIMETERS UNDER THE ROOT / NÉHÁNY MILLIMÉTERREL A GYÖKÉR ALATT

Director: Michal HARUŠTIAK

(Slovakia) 7:55 min (N.D.)

2. DIRTY FRIDAY / PISZKOS PÉNTEK

Director: Tenesor Cruz NIESVAARA, Adrián Miguel DELGADO

(Spain) 8:27 min

3. BLUE RED / KÉK PIROS

Director: Daniela KRAJČOVÁ

(Slovakia) 6:27 min (N.D.)

4. ORIGIN / EREDET

Director: James STACEY

(Ireland) 5:22 min (N.D.)

5. GAMBA TRISTA / LOSER LEG / KÉTBALLÁBAS

Director: Francesco FILIPPI

(Italy) 8:05 min

6. CHINTI / CHINTI

Director: Natalia MIRZOYAN

(Russia) 8:25 min (N.D.)

2.blokk – 49 min.

1. KÄRBESTE VESKI / FLY MILL / LÉGY MALOM

Director: Anu-Laura TUTTELBERG

(Estonia) 7:17 min (N.D.)

2. THE GAME / A MECCS

Director: Marcin JANIEC

(Poland) 5:10 min (N.D.)

3. ANDERSARTIG / DIFFERENT / MÁS

Director: Dennis STEIN-SCHOMBURG

(Germany) 4:29 min

4. KELLERKIND / PINCEGYEREK

Director: Julia OCKER

(Germany) 9:29 min (N.D.)

5. SAJNÁLOM / IM SORRY

Director: HERMÁN Árpád

(Hungary) 3:55 min (HUN-ENG)

6. LÁGRIMÁS DE UM PALHACO / TEARS OF A CLOWN / EGY BOHÓC KÖNNYEI

Director: Cáudio SÁ

(Portugal) 5:59 min (N.D.)

7. WALLFLOWER TANGO / MAGÁNYOS TANGÓ

Director: Wolfram KAMPFFMEYER

(Germany) 7:07 min (N.D.)

8. BEAR ME / VISELJ EL

Director: Kasia WILK

(Germany/Poland) 5:41 min (HUN-ENG)

3.blokk – 47 min.

1. YOUSSOUF LE SOFFLEUR / WALTER THE WHISPERER / WALTER A SUTTOGÓ

Director: Lian BERTELS

(Belgium) 5:20 min

2. CASES OU « JE NE SUIS PAS UN MONSTRE » / COMPARTMENTS OR « I AM NOT A MONSTER » / FÜLKÉK AVAGY „NEM VAGYOK SZÖRNYETEG”

Director: Hanna LERAIF

(Belgium) 3:43 min

3. STEFAN I ZUCZEK / STEVEN AND BEETLE / STEFAN ÉS BOGÁR

Director: Piotr Hoang NGOC

(Poland) 12:30 min (N.D.)

4. COGITATIONS / PONDERING / LATOLGATÁS

Director: Sébastien GODARD, François d’Assise OUEDRAOGO, Arzouma Mahamadou DIENI, Moumouni Jupiter SODRÉ

(Belgium) 9:25 min

5. KOLMNURGA AFÄÄR / THE TRIANGLE AFFAIR / SZERELMI HÁROMSZÖG

Director: Andres TENUSAAR

(Estonia) 10:26 min (N.D.)

6. SPONGE IDEAS / SZIVACS VARIÁCIÓK

Director: Katarzyna NALEWAJKA, Paulina SZEWCZYK

(Poland) 5:03 min (N.D.)

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

...címmel Kiss Gabriella népi iparművésznek nyílik kiállítása 2024. július 15-én, hétfőn 16 órától a József Attila Könyvtárban (Miskolc, Szentpéteri k…

További cikkek

Állatkínzás Kerekhegyen
Négy kutyát tartott az éhhalál közelében egy miskolci nő. Állatkínzás miatt folytatott eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 40 éves helyi nőve…