2024. 06. 19. szerda

Gyárfás
1 EUR 395 HUF
1 GBP 467 HUF

Görömbölyi Ősz

A 20 ÉVES GÖRÖMBÖLYI KULTURÁLIS EGYESÜLET tisztelettel meghívja Önöket, a XIX. GÖRÖMBÖLYI ŐSZ rendezvénysorozat programjaira:

 


Szeptember 16. péntek

13.00     IRÁNY A TERMÉSZET!
Természet- és környezetvédelmi akadályverseny iskolásoknak.
Helyszín: Görömbölyi Általános Iskola
16.00     SZÜRETI LOVAS FELVONULÁS GÖRÖMBÖLY UTCÁIN
17.00     ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ
Ünnepi köszöntőt mond: Dr. Kriza Ákos Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere
Közreműködnek: a görömbölyi óvodások, a Görömbölyi Általános
Iskola tanulói és a Görömbölyi Népdalkör
ERZSÉBET KIRÁLYNÉ-SZOBOR AVATÁSA
Köszöntőt mond: Rostás László főépítész
Helyszín: Görömbölyi Közösségi Ház udvara
18.30     LISZT-200
Szabó Balázs orgonaművész hangversenye
Helyszín: Görömbölyi Római Katolikus Templom
A belépés ingyenes.

Szeptember 17. szombat

8.00     HORGÁSZ VERSENY
Nevezés a helyszínen – gyermek, női és felnőtt kategóriákba
Helyszín: Görömbölyi Horgásztó
11.00     Görömböly építészeti emlékei
KÖRBE-KÖRBE GÖRÖMBÖLYÖN
A séta indulási helye: Görömbölyi Közösségi Ház
Vezeti: Dr. Kárpáti László muzeológus
12.00     JÁTÉKOS VERSENYEK GYEREKEKNEK
Helyszín: Görömbölyi Horgásztó
13.30     HÍDAVATÁS
Köszöntőt mond: Dr. Nehéz Károly önkormányzati képviselő
Helyszín: Bacsinszky utcai új híd
Miskolc Megyei Jogú Város Ruszin Kisebségi Önkormányzat szervezésében
14.00     GÖRÖMBÖLYI RUSZIN PINCE EMLÉKHELY megnyitó ünnepség
Köszöntőt mond: Z. Burján Ferenc elnök
Ünnepi beszédet mond: Tóth Arnold muzeológus
Közreműködnek: ifj. Ujaczki Tibor, Görömbölyi Népdalkör, SZITOSZ Énekkar
15.30     GÖRÖMBÖLY ÉPÍTÉSZETI EMLÉKEI
SÉTA A GÖRÖMBÖLYI PINCESORON
Séta indulási helye: Görömbölyi Pincesor – Ruszin Pince Emlékhely
Vezeti: Dr. Kárpáti László muzeológus és Dudás László főesperes
húsz éves a Görömbölyi kulturális egyesület – SZÜLETÉSNAPI HÁZI-BULI
Helyszín: Görömbölyi Közösségi Ház
18.00     VENDÉGEINK A SZÁMADÓ ZENEKAR TAGJAI
19.00     Görömböly ÉPÍÉSZETI EMLÉKEI
BEMUTATOM A HÁZAM
A Görömbölyi Közösségi Ház a tervező építész szemével
Vezeti: Eperjesi Szabolcs építész
19.00     BONUS TRACK Együttes műsora
20.00     HATVANAS BIG BAND Együttes műsora

A Görömbölyi Borbarátok
Hagyományőrző Egyesület szervezésében:
III. DEMIZSON FESZTIVÓ

Pincepörkölt főzőverseny, Bormustra és Szőlő Szépségverseny
Műsorvezető: Vajtó László
Helyszín: Görömbölyi Pincesor
10.00     Főzőverseny kezdete, a szabályok ismertetése
12.00     Bormustra és Szőlő Szépségverseny kezdete, a szabályok ismertetése
15.30     Daloskörök találkozója
16.30     Parkour fiúk (utcai ugrálók)
16.45     A bormustra és a szőlő szépségverseny eredményhirdetése
17.15     Énekes imitátor show (népszerű énekesek utánzás) Nádaski Attila és Titka Gitta
17.45     Sztár Kalap együttes műsora
18.00     Gren Beetz (Beat Boksz show)
18.30     A főzőverseny eredményhirdetése
19.00     Echonald Zenekar műsora
20.00     Mockba koncert


Szeptember 18. vasárnap

9.30     TÁBORI MISE – ÖKUMENIKUS ISTENTISZTELET
Helyszín: a görömbölyi templomdomb
GÖRÖMBÖLYI FORGATAG
Helyszínek: a görömbölyi egyházi épületek kivételével,
a Görömbölyi Közösségi Ház, az udvar, a közösségi ház előtti utca és tér
14.00     a MISKOLCI VETERÁNJÁRMŰ KLUB felvonulása és kiállítása
14.00     MISKOLC AUTÓHÁZ KFT. SZEMÉLYAUTÓ bemutatója
14.00     KIRAKODÓ VÁSÁR
14.30     JÁTSZÓHÁZ
14.30     HAGYOMÁNYOSAN KÉSZÍTETT SZILVALEKVÁR KÓSTOLÁS
14.30     GÖRÖMBÖLYI HÉTPRÓBA
A „HAZA-HÚZÓ” Íjász Egyesület szervezésében
15.00     KISÁLLATSIMOGATÓ
15.00     ITT JÁRT MÁTYÁS KIRÁLY – mese előadás
a Görömbölyi Gyermek Színjátszó Szakkör előadása
15.45     MUNKAKUTYA ÉS ÜGYESSÉGI BEMUTATÓ
Ebtenyésztők Miskolci Szervezete Kutyaiskolájának közreműködésével
16.00     Görömböly építészeti emlékei
REFORMÁTUS TEMPLOM
Bemutatja: Csőri Bertalan tiszteletes
16.15     BRÉMAI MUZSIKUSOK
a Bűbáj Boszik Bábszínház előadása
17.00     Görömböly építészeti emlékei
RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM
Bemutatja: Tóth István plébános
17.15     A GÖRÖMBÖLYI SZÍNKÖR BEMUTATJA
Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony című vásári komédiáját
17.30     SZINVAVÖLGYI NÉPTÁNCMŰHELY utánpótlás csoportjainak műsora
18.00     Görömböly építészeti emlékei
GÖRÖG KATOLIKUS TEMPLOM
Bemutatja: Dudás László főesperes
18.15     LEGGIERO ÉNEKKEGYÜTTES koncertje
19.00     ILLÉS EMLÉK ZENEKAR koncertje
20.00     Főnix tűzsonglőr és akrobatikus csoport bemutatója

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

Megtekinthető kiállítások a Múzeumok Éjszakája időtartama alatt: (17:00-től 02:00-ig) Képtár: • A titkos és a publikus o A múzeum kiállítása Köves…

További cikkek