2024. 07. 24. szerda

Kinga, Kincső
1 EUR 393 HUF
1 GBP 468 HUF

A Miskolci Galéria rövid hírei

1. MŰVÉSZETI SZABADEGYETEM 2010. – Műhelybeszélgetések

A nyolc részes sorozat keretén belül a művészet társadalmi szerepéről, koronként változó arcáról, a nevelésben betöltött feladatáról beszélnek neves előadók saját alkotói, kutatói és pedagógiai munkásságuk alapján.

A sorozat első témája: A tanítóképzés koronként változó felelőssége

előadó: Balázsi Károly művelődéstörténész, főiskola docens.

Miskolci Galéria – Feledy-ház (Miskolc, Deák tér 3.)

2010. február 24., szerda – 17 óra. A belépés díjtalan

 

2. TÁRLATVEZETÉS

Bálint Sándor szakrális gyűjteményéből válogatott összeállítás január végétől látható a Miskolci Galériában. A neves néprajzkutató Szeged és szegedi nagytáj, a „szögedi nemzet” népi kultúrájának, művelődéstörténetének és vallásos népéletének legalaposabb ismerője.  A valláskutató műtárgyai című kiállításhoz kapcsolódva rendhagyó tárlatvezetést szervezünk a hétvégén avatott szakemberek segítségével:

Kuklay Antal plébános, művészettörténész február 25-én, csütörtökön14 órától kalauzolja az érdeklődőket.

Miskolci Galéria – Rákóczi-ház (3525 Miskolc, Rákóczi u. 2.)

 

3. ARTTÉR – Találkozások a Feledy-házban

Nagy találkozások, parázs viták és barátkozások, beszélgetések helyszíne a Feledy-ház. Művészeket, építészeket, újságírókat, költőket, írókat, értelmiségieket – kreatív alkotókat várunk minden korosztályból az Arttérbe újra kéthetente szerdánként délután 5 órától egy kis szellemi felüdülésre.

Az estek házigazdája: Czikora Ágnes szerkesztő-műsorvezető

Miskolci Galéria – Feledy-ház (Miskolc, Deák tér 3.),

2010. március 3., szerda – 17 óra.  A belépés díjtalan

 

4. SZENTPÉTERY ÁDÁM: GEOMETRIZMUSOK című kiállításának megnyitója

A Rozsnyón élő, Munkácsy-díjas képzőművész az elmúlt tíz év munkáiból válogat a miskolci kiállításra, elsősorban strukturális és geometrikus kompozíciókat mutat be. Művészi pályafutása a 80-as években indult a táj és a figura geometrizáló redukciójával, majd az évtized végére absztrakt formanyelvvé alakult át. Festményeire racionális kompozíciós egyensúly, a szerialitás (sorrendiség) elve és a matematikai kombinációk jellemzőek. 1993-tól a szimmetriának szentel megkülönböztetett figyelmet, művészetének meghatározó kompozíciós elvének tartja. Jelentős tevékenységet fejt ki a monumentális műfajokban is, pl. a murális festészet területén. Pedagógiai tevékenységén túl még restaurátori megbízatásoknak is eleget tesz, helyreállította a poprádi Szent Egyed-templom presbitériumának (1993) és a jászói Premontrei Apátság könyvtárának (1994-96) freskóit. A miskolci művészetpártoló közönség már találkozott munkáival, első önálló kiállítása 1995-ben volt a Galériában

Miskolci Galéria – Rákóczi-ház (3525 Miskolc, Rákóczi u. 2.)

A megnyitó időpontja: 2010. március 4., csütörtök – 17 óra

Köszöntőt mond: Dr. Dobrik István művészettörténész

 

5. NEOLUX PANOPTIKUM

Kovács Budha Tamás és Tábori András kiállításának megnyitója

A bemutatón a városi térhez és a lokális problémákhoz kapcsolódó kérdésfeltevésekre reflektáló filmdokumentációk, videoanimációk, grafikák és fotóalapú munkák jelennek meg. A programot a Kortárs Művészeti Intézet (M.ICA) szervezi a „VízuM”-ban azaz a Kamarateremben

Miskolci Galéria – Rákóczi-ház, VízuM (3525 Miskolc, Rákóczi u. 2.)

A megnyitó időpontja: 2010. március 4., csütörtök – 18 óra

A kiállítást megnyitja: Saber/live RAP/

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek