2024. 07. 21. vasárnap

Dániel, Daniella
1 EUR 391 HUF
1 GBP 464 HUF

Mi alapján választ a kormány stratégiai partnereket?

Újabb nagy múltú, egykori magyar gyár zárja be kapuit, a lőrinci Dunaferr, elbocsájtva közel háromszáz dolgozóját.
Az ígéretekkel ellentétben a Gyulai Húskombinát sorsáról sincs megnyugtató hír. Itt is sok száz szakképzett húsipari dolgozó munkahelye a tét. Az itt szélnek eresztett emberek vélhetően meg sem állnak a határig, hiszen tőlünk nyugatabbra nem elbocsájtás, hanem anyagi megbecsülés vár rájuk.

Nem tudni, a kormány stratégiai partnereinek kiválasztásakor miért részesíti előnyben a multinacionális, jellemzően betanított munkásokkal összeszerelést végeztető cégeket, melyek sok esetben az európai munkahelyi normákat és a munkaügyi, munkavédelmi szabályokat is durván megsértik. Nem tudni, miért ér többet egy minimális hozzáadott értéket előállító külföldi vállalat egy több évtizedes múltú, külföldön is keresett, valódi értéket előállító magyar cégnél?

A Fidesszel ellentétben a Jobbik szerint nem lehet a célt egyszerűen csak a tőkének az országba csábításaként megfogalmazni, hanem annak emberközpontú, nemzet- és országépítő hasznosulása is elengedhetetlen. Ellenkező esetben hosszú távon Magyarország sokkal több kárát látja a külföldi befektetésnek, mint hasznát, hiszen azok csak az ország lerablására és kihasználására „szerződnek”. Legjobb példája ennek a rablóprivatizáció, amelynek eredményeképp százezrek veszítették el munkahelyüket, és komplett iparágak szűntek meg hazánkban.

A Jobbik továbbra is sürgeti, hogy a kormány a magyar vállalati szférában is nézzen körül, és építsen stratégiai partneri kapcsolatokat. Mert ők valóban itt élnek, itt akarnak maradni, dolgozni, boldogulni, munkát és munkahelyet adni honfitársaiknak.

Bertha Szilvia országgyűlési képviselő

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek