• Sport
  • »
  • Vb-selejtező: Magyarország-Portugália 0-1
Vb-selejtező: Magyarország-Portugália 0-1

Vb-selejtező: Magyarország-Portugália 0-1A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-s vereséget szenvedett szerdán a portugál együttestől világbajnoki selejtezőn a Puskás Ferenc Stadionban, ezzel a másodikról a negyedik helyre csúszott vissza az európai 1. csoportban. A találkozón a vendégek már a 10. percben vezetést szereztek Pepe révén, és később kiderült, ez a találat el is döntötte a három pont sorsát. A magyarok a kilencedik összecsapásukon sem tudták legyőzni a portugálokat, a szerdaival együtt hat vereség és három döntetlen velük szemben a mérlegük. Erwin Koeman együttese utolsó két selejtezős fellépése alkalmával a portugálokkal és a dánokkal játszik, idegenben.

A magyarok világbajnoki selejtezőcsoportjának szerdai eredményei és az állás:

Eredmények: 1. csoport: MAGYARORSZÁG-Portugália 0-1 (0-1), g: Pepe (10.), Albánia-Dánia 1-1 (0-1), g: Bogdani (51.), illetve Bendtner (40.), Málta-Svédország 0-1 (0-0), g: Azzopardi (81., öngól).