2024. 02. 22. csütörtök

Gerzson
1 EUR 387 HUF
1 GBP 452 HUF

Úszó-ünnep a Megyeháza Dísztermében

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Úszó Szövetség hosszú évek óta hagyományos díjátadó ünnepségét  március 29-én, pénteken délután tartották meg Miskolcon, a Megyeháza Dísztermében.

Az egybegyűlteket elsőként Kiss Attila, a B.-A.-Z. Megyei Úszó Szövetség elnöke üdvözölte, aki beszédében egyebek mellett szólt a magyar úszósport aktuális kérdéseiről, valamint méltatta a sportolók, edzők, a szülők és segítők áldozatos munkáját.

Török Dezső, B.-A.-Z. Megyei Közgyűlés elnöke – úgy is, mint házigazda – köszöntőjében a magyar úszósport egyedülálló tradícióját, sikereit emelte ki, mely kiváló példa, egyben motiváció lehet a sportág jelenkori képviselői számára.

Az esemény ünnepélyességéhez a Csík Noémi és Ritter József alkotta  Bright Eyed Folks  elnevezésű zenei  formáció színvonalas előadása is hozzájárult.

A díjátadó ceremónián 11 kategóriában, 66 díj talált gazdára, melynek átadásában Török Dezső, Kiss Attila, Szabó László és Fridrich László, a megyei úszó szövetség Versenybíró Bizottságának elnöke működött közre.

Az ünnepség egy, a kötetlen beszélgetésre is kiváló alkalmat kínáló állófogadással fejeződött be.

A díjazottak:

B.-A.-Z. Megye Úszás Büszkesége  2018

A nemzetközi eredményeket elért versenyzőket díjazták.

B.-A.-Z. Megye Úszás Büszkesége 2018

Sztankovics Anna (1996) –  Miskolci Sportiskola

Felnőtt magyar bajnok 50 m –en és 100 m-en

Országos csúcstartó 50 m mellen

EB váltóban 8. hely, egyéniben 11.

VB résztvevő

Edzője: Szollár Gergő

B.-A.-Z. Megye Válogatott Úszója  2018

Azokat a versenyzőket díjazták, akik meghívást kaptak a magyar válogatottba

Vécsei Réka (2002)- Miskolci Sportiskola

Helsinki, IFI EB részvétel

Edzője: Sajgó László

B.-A.-Z. Megye Kiváló Úszója 2018

A korosztályos országos bajnokságok bajnokai és érmesei.

Kárpáti Zalán (2007) – Miskolci Sportiskola

Országos Cápa Bajnokság – Miskolc, 2018. 07.13-16.

200 m pillangó 3. hely

200 m mell 3. hely

50 m mell 5. hely

Edzője: Sajgó László

Esztián Petra (2006) – Miskolci Sportiskola

Országos Gyermek Bajnokság –

100 m mell 2. hely

200 m mell 2. hely

Edzője: Sajgó László

Tulipán Bence (2006) – Miskolci Sportiskola

Országos Cápa Bajnokság – Miskolc, 2018.07.13-16.

200 m pillangó 1. hely

400 m gyors 2. hely

100 m pillangó 5. hely

Edzője: Sajgó László

Kiss Róbert Ádám (2006) – Miskolci Sportiskola

Országos Cápa Bajnokság – Miskolc, 2018.07.13-16.

1500 m gyors 2. hely

200 m gyors 3. hely

400 m gyors 1. hely

Edzője: Sajgó László

Lupkovics Lázár (2008) – Miskolci Sportiskola

Delfin Országos Bajnokság-Győr 2018

100 m mell 2. hely

200 m mell 2. hely

Edzője: Sajgó László

Léport Milán Krisztián  (2007) – Miskolci Sportiskola

Országos Cápa Bajnokság-Miskolc 2018.

200 m gyors 2. hely

400 m gyors 2. hely

Edzője: Sajgó László

Kárpáti Kende (2007) – Miskolci Sportiskola

Országos Cápa Bajnokság – Miskolc, 2018

100 m mell 3. hely

Edzője: Sajgó László

Tóth Milán (2009) – Miskolci Sportiskola

Országos Delfin Bajnokság – Győr 2018

100 m hát 2. hely

Edzője: Firtkó Adél

Miskolci Sportiskola

(Kárpáti Zalán, Kiss Róbert Ádám, Tulipán Bence, Léport Milán Krisztián)

Országos Cápa Bajnokság – Miskolc, 2018.07.13-16.

4×200 m gyorsváltó 3. hely

Edzőjük: Sajgó László

Forgács Bence (2005) – Fiedler SE Ózd

Országos Gyermek Bajnokság – Kecskemét, 2018.07.18-21.

200 m vegyes 3. hely

400 m vegyes 1. hely

Edzője: Kis Gergő

Czene Réka (2005) – Fiedler SE Ózd

Országos Gyermek Bajnokság – Kecskemét, 2018.07.18-21.

400 m vegyes 3. hely

800 m gyors 2. hely

Edzője: Kis Gergő

Doszpoly Zsombor (2007) – Swimming Pentathlon Club Miskolc

Országos Delfin Bajnokság – Győr 2018.06.29.-30.

100 m gyors 2. hely

50 m gyors 2. hely

200 m gyors 2. hely

Edzője: Fázold Henrik

Bagi Zoltán (2007) – Tiszaújvárosi Triatlon Klub

Országos Cápa Bajnokság – Miskolc 2018. 07.11-14.

100 m pillangó 1. hely

100 m gyors 2. hely

50 m gyors 2. hely

Edzője: Fodor Ágnes

B.-A.-Z. Megye Kiváló Szenior Úszója 2018

A nk-i versenyek pontszerzői, és szenior OB-ék aranyérmesei.

Baranyi Valéria

200 m mell, 100 m mell, 100 m vegyes, 200 m vegyes

Baranyi Mária

Eb 4. helyezett (400m gyors) 200 m hát, 50 m gyors, 100 m gyors

Baranyi Judit

Eb 1. helyezett (4×50 m gyors), Eb 4. helyezett (200m hát), 50 m pillangó, 100 m gyors, 200 m vegyes, 50 m gyors, 100 m gyors

Hatvani János

200 m pillangó, 100 m pillangó, 100 m mell, 200 m mell

Jurák Árpád

50 m mell, 100 m mell, 200 m mell, 100 m pillangó, 200 m pillangó

Pásztor Róbert

400 m vegyes, 800 m gyors

(Valamennyien a Miskolci Vízművek SC sportolói)

B.-A.-Z. Megye Eredményes Úszója 2018

A korosztályos OB-ék IV.-VIII. helyezettjei, illetve a Vidék OB I.-VIII.. helyezettjei.

Czene Janka (2005) – Fiedler SE Ózd

Országos Gyermek Bajnokság – Kecskemét, 2018.07.18-21.

800 m gyors 5. hely

400 m vegyes 6. hely

200 m vegyes 7. hely

Edzője: Kis Gergő

Németh Bence (2009) – Fiedler SE Ózd

Országos Delfin Bajnokság-Győr 2018.

200 m fiú mell 5. hely

Edzője: Kis Gergő

Kovács Balázs (2004)-Miskolci Sportiskola

Országos Gyermek Bajnokság-Kecskemét 2018

200 m mellúszás 6. hely

100 m mell 8. hely

Edzője Sajgó László

Havasi Zénó (2004) – Miskolci Sportiskola

Országos Gyermek Bajnokság

200 m pillangó 6. hely

Edzője: Sajgó László

Havasi Marcell Milán (2005) – Miskolci Sportiskola

Országos Gyermek Bajnokság, Kecskemét

400 m gyors 6. hely

Fazekas Ádám (2005) – Miskolci Sportiskola

Országos Gyermek Bajnokság

200 m pillangó 4. hely

Deák Zsóka (2007) – Miskolci Sportiskola

Országos Cápa Bajnokság, Miskolc

200 m mell 6. hely

Miskolci Sportiskola (Kovács Balázs, Havasi Zénó, Havasi Marcell, Fazekas Ádám)

4×100 m  vegyes, 5. hely

Edzőjük: Sajgó László

Az egyesület Eredményes Úszója 2018

Az egyesület javaslata alapján az igazolt versenyzők közül, illetve a 2018. évi megyei bajnokság BÉKA korcsoportú (2009, 2010) egyéni bajnokai.

FIEDLER OTTÓ SE EREDMÉNYES ÚSZÓJA 2018

Elek Zsófia

Újfalusi Hanna

MISKOLCI SPORTISKOLA EREDMÉNYES ÚSZÓJA 2018

Barta Ferenc (2010) 100 m hát, 200 m vegyes, 50 m pillangó, 400 m gyors Megyei Bajnoka

Ujvári Dóra (2011) 50 m gyors, 50m hát, 50 m mell Megyei Bajnoka

Tihor Jázmin (2010) 50 m pillangó, 100 m mell Megyei Bajnoka

Leányvári Benjámin (2010) 100 m mell Megyei Bajnoka

Kárpáti Luca (2010) 100 m hát, 400 m gyors, 200 m vegyes Megyei Bajnoka

Hornyik Panna

Nagy Gergő Péter

TISZAÚJVÁROSI TRIATLON KLUB EREDMÉNYES ÚSZÓJA 2018

Hajdu Gréta Emma

Bán Petra

Az egyesület Eredményes Amatőr Úszója 2018

Az egyesület javaslata alapján az amatőr versenyzők.

MISKOLC VÁROSI SPORTISKOLA EREDMÉNYES AMATŐR ÚSZÓJA 2018

Diószegi Nelli (2011) 50 m gyors Megyei Amatőr Béka Bajnok

Jakab Zsófia (2010) 50 m gyors, 50 m hát Megyei Amatőr Béka Bajnok

Aggod Balázs (2011) 50 m gyors, 50 m mell Megyei Amatőr Béka Bajnok

Juhos Patrik (2010) 50 m gyors, 50 m hát Megyei Amatőr Béka Bajnok

Léport Szellő (2011) 50 m mell Megyei Amatőr Béka Bajnok

Balogh Tamás (2010) 50 m mell Megyei Amatőr Béka Bajnok

Király Zsófia (2011) 50 m hát Megyei Amatőr Béka Bajnok

Bortnyik Zétény (2011) 50 m hát Megyei Amatőr Béka Bajnok

Cseke Balázs

Kiss Boróka

SWIMMING PENTATHLON CLUB EREDMÉNYES AMATŐR ÚSZÓJA 2018

Kozma Áron

Birta Botond

SZERENCS VSE EREDMÉNYES AMATŐR ÚSZÓJA 2018

Varga Petra

MEZŐKÖVESD SE EREDMÉNYES AMATŐR ÚSZÓJA 2018

Seres Milán

Szalóki Máté

B.-A.-Z. Megye Kiváló Nevelő Edzője 2018

A javaslatok alapján az Elnökség döntése értelmében.

B.-A.-Z. MEGYE KIVÁLÓ NEVELŐEDZŐJE 2018

Sajgó László

B.-A.-Z. MEGYE KIVÁLÓ EDZŐJE

Szollár Gergő

B.-A.-Z. Megyei Úszó Szövetségben végzett munkáért 2018

A szövetségben végzett társadalmi munkáért, javaslatok alapján, az Elnökség döntése értelmében.

B.-A.-Z. MEGYEI ÚSZÓ SZÖVETSÉGBEN VÉGZETT MUNKÁÉRT 2018

Ágoston Piroska (pénzügyi-gazdasági munkatárs)

2018-ban a legmagasabb LEN pontot elért versenyzőnek járó díj

Egy versenyszámot figyelembe véve. A díjat Török Dezső, a B.-A.-Z. Megyei Közgyűlés elnöke alapította.

2018-BAN A LEGMAGASABB LEN PONTOT ELÉRT VERSENYZŐNEK JÁRÓ DÍJ

Sztankovics Anna, 50 m mell

B.-A.-Z. Megye Úszó Sportjáért 2018

A megye úszósportjáért végzett  munkáért, elnöki különdíj

B.-A.-Z. Megye Úszósportjáért 2018

Szabó László, a Miskolci Sportcentrum Kft. létesítményvezetője.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Holnaptól 46. UTAZÁS KIÁLLÍTÁS
2024. február 22-25. között Az Utazás kiállítás a látogatói igényeknek megfelelően megújul, interaktív programokkal egészül ki, amelynek köszönhetően…