• Sport
  • »
  • U20-as vb: nyolc között a magyar válogatott
U20-as vb: nyolc között a magyar válogatott

U20-as vb: nyolc között a magyar válogatottA magyar válogatott bejutott a legjobb nyolc közé a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnokságán, miután a keddi nyolcaddöntőben büntetőkkel legyőzte a cseh csapatot. A magyarok Kiss Máté bombagóljával szereztek vezetést, majd Vosahlik egy csúsztatással egyenlített. A második félidőben nem esett újabb gól, a hosszabbításban pedig azonnal vezetést szereztek a csehek, ám Koman szabadrúgásból egyenlített. A büntetők során Gulácsi három alkalommal is védett, a mindent eldöntő 11-est pedig Balajti értékesítette.

A magyarok pénteken az olaszokkal találkoznak a negyeddöntőben.

Eredmény: Magyarország-Csehország- 2-2 (1-1, 2-2, 2-2 ) – büntetőkkel: 4-3, gólszerzők: Kiss M. (15.), Koman (98.), illetve Vosahlik (26.), Rabusic (92.); Alexandria, 6000 néző

sárga lap: Simon Á. (27.), Présigner (75.), Balajti (108.), Simon A. (117.), illetve Mazuch (95.), Vosahlik (119.)

Magyarország:  Gulácsi – Dudás (Balajti, 96.), Szekeres, Szabó J., Présinger Ádám – Gosztonyi, Kiss M., Simon Á. (Zámbó, 60.) , Koman – Németh K., Futács (Simon A., 60.)

Csehország:   Vaclik – Celustka, Hosek, Lecjaks, Mazuch – Fabian (Zeman, 85.), Marecek, Moravek, Vacha (Reznik, 101.) – Chramosta (Rabusic, 66.), Vosahlik