• Sport
  • »
  • Kereken 40 év után ismét élvonalbeli férfi kosárlabda csapata lehet Miskolcnak!

Kereken 40 év után ismét élvonalbeli férfi kosárlabda csapata lehet Miskolcnak!

Miskolci vonatkozású elődöntőt rendeznek az NB I/B csoportos férfi kosárlabda bajnokságban szombaton a Generali Arénában.

A MEAFC ellenfele az alapszakasz legeredményesebb gárdája, a Nyugati bajnokként érkező HOYA-Pannon Egyetem Veszprém lesz. A csapatok két héttel ezelőtti veszprémi mérkőzésén a vendég miskolciak 79-72 arányban legyőzték a korábbi országos bajnokokkal és válogatott játékosokkal felálló házigazdát. A két győzelemig tartó párharc második felvonása szombaton 16 óra 30 perckor kezdődik, a továbbjutó csapat már az NB I/A-ért száll versenybe, ahol miskolci csapat utoljára 1977-ben szerepelt. A Generali Arénába a belépés ingyenes.