Márta, Flóra
1 EUR 391 HUF
1 GBP 463 HUF

Jubileumi dagonyázás Ózdon

Az ózdi Teknőc Futó Klub tizenötödik hegyi félmaratoni futóversenyét még a hatalmas esőzés sem tudta megakadályozni. A benevezett atléták teljesítményére ugyan hatással volt a csúszós, saras pálya, de az elszánt sportolókat ez sem riasztotta vissza. A korábbi esztendőkhöz viszonyítva a megszokott létszám sorakozott vasárnap délelőtt a rajtvonal mögött. A hosszabb 21 km-es, és a rövidebb, 11.4. km-es hegyi pályának több mint hatvanan vágtak neki.

Rajtol a felnőtt mezőny

Amit a Vadvirág Kisvendéglő elől elrajtoltak a felnőttek, máris rengeteg iskolás és óvodás állt oda a starthelyre. A szokások szerint az ózdi klub az általános és középiskolásoknak 3 km-es, míg az ovisoknak 300 méteres futást szervezett.

A változékony időjárástól függetlenül a fiatalok is komoly csatát vívtak egymással. Mint ahogyan a nagyobb távokra érkezett futók is. A 11.4 km-en favoritnak számító salgótarjáni Langer Olivér ezúttal is győzni tudott Ózdon, ami már nem is számít meglepetésnek.
– Nagyon csúszott és saras volt a pálya, ami a kemény terep mellett tovább nehezítette a dolgunkat. Örülök, hogy sikerült győzni, mert ilyen körülmények között még értékesebb a siker.

A félmaratoni mezőnyben is az esélyesek érkeztek meg elsőként. A debreceni Kovács Zsolt alig egy perccel előzte meg a miskolci Németh Csabát, szoros volt tehát a befutó.
– Csak a futótársaktól hallottam az ózdi pálya változatosságairól, eddig még nem jártam itt. A formám alapján bíztam a sikerben, hiszen ettől jóval hosszabb távokat szoktam futni. Ez a verseny remek felkészülés volt a Békéscsaba-Arad maratonra, amit majd május végén rendeznek meg – árulta el a 21 km-győztese.

Nagyon készült az idei eseményre az ózdi Teknőc Futó Klub, hiszen jubileumhoz érkeztek a versenyükkel. Másfél évtizede, nagyjából mindig ugyanebben az időpontban bonyolítják le az eseményt. Kormos József, a teknőcösök elnöke kiemelte: rendezői oldalról mindent elkövettek, hogy a futókat maximálisan kiszolgálják. Az időjárást azonban ők sem tudták befolyásolni, -írja az ozd.hu.