Zoltán
1 EUR 397 HUF
1 GBP 470 HUF

Jordán Soma Magyar-kupa duplája

Két aranyérmet is szerzett a nemrégiben,  Pozsony mellett megrendezett tájkerékpáros Magyar-kupa  5. és 6. fordulójában a miskolci Jordán Soma.
A szlovák és osztrák kupa futamként is jegyzett viadalt ideális körülmények között, gyönyörű terepen hívták életre. A  magyar küldöttség a két nap során 6 arany- és 3 ezüstérmet „termelt”. Az aranyérmekből kettő a Diósgyőri Tájfutó Club (DTC) színeit képviselő, mindkét napon  magabiztosan tekerő

Jordán Soma birtokába került, aki ezzel a válogatott legeredményesebb versenyzője volt.
Mivel ezeken a futamokon válogattak a szakemberek az augusztusi, lengyelországi világbajnokságra, így a győzelmek mellett a vb-indulás lehetőségét is kiérdemelte a miskolci  versenyző. Soma mostani sikereivel  átvette a vezetést az összetett Magyar-kupa sorozatban és bebiztosította a helyét a válogatottban.

(Fotó: Magánarchívum)