2024. 07. 26. péntek

Anna, Anikó
1 EUR 391 HUF
1 GBP 463 HUF

Egyre tüzesebb helyzetben…

Az Engelsfors-trilógia első köteténél is elfogott már a deja vu érzés, de akkor még nem tudtam rájönni az okára. A Tűz olvasása során viszont végre világossá vált számomra, mire emlékeztet Sara B. Elfgren és Mats Strandberg regénye: egy általam igencsak kedvelt tévésorozatra, valamint egy mangára (japán képregénysorozat). Ezzel elkerülhetetlenül be is lopta magát a szívembe a történet, minek után még nagyobb lendülettel vetettem magam a könyvlapok közé. Így természetszerűleg nagyobb elvárásokat is támasztottam a sorozat második részével szemben, de szerencsére nem ért csalódás, sőt…

A sorozat második részének története szerint a nyári szünidő végéhez érve megkezdik a lányok a gimnázium második osztályát – de sajnos nem teljes létszámban két társuk korábbi tragikus elvesztéséből adódóan. Kiválasztottságuk felszínre kerülése óta életük nem folyhat többé nyugodt mederben, ami miatt számukra a szünidő sem a gondtalan pihenésről és szórakozásról szólt. Ehelyett az időt aggódva-rettegve a gonosz elleni felkészüléssel és védekezéssel töltötték.

Csakhogy erőfeszítésük, mint később kiderül, korántsem elég, mert a gonosz ott és akkor szokott lecsapni, ahol és amikor a legkevésbé számítanak rá. Miközben az Engelsfors városát behálózó rejtély szövedéke sűrűbbé és sűrűbbé válik, a lányok útjába gördülő akadályok száma és súlya egyre csak nő: megmagyarázhatatlan erdőpusztulás, egy Stockholmba költöző új lakó, a Tanács felelősségre vonási kísérlete Anna Karin bűneiért, és egy új, a várost bűvöletbe ejtő szektajellegű szervezet.

A szerzők eléggé érzékletesen festik meg az északra jellemző hangulatot – nem is nagyon lehet mást tenni, mint hidegrázást kapni az izgalomtól olvasás közben, annak ellenére, hogy A Tűzben a történet kezdetekor, mivelhogy az ősz még lustán várat magára, a hőmérő higanyszála nem kicsit kúszik magasra.

A cselekményben nem kevés kanyart helyeztek el, amelyek között egyik-másik olyan éles és váratlan, hogy a szédülettől-szédüléstől és döbbenettől gyakorlatilag percekig fel sem lehet fogni, mi is történt pontosan. És legyen bármennyire is morbid a következő kijelentés, legalább olyan örvendetes is, ha nem jobban: végre valahára nincsenek hihetetlen, csodaszámba menő megmenekülések a halál torkából. Hatalmas pluszpont jár az íróknak emiatt.

Akármennyire is unott, elcsépelt már a tiniknek (és az esetleg későn érő fiatal felnőtteknek) írt, különféle – például szerelmi-erotikus – tartalmakkal fűszerezett fantasy, a svéd Elfgren és Strandberg mégis ki tudott valami mást, újszerűt hozni ebből a már-már agyonrágott műfajból. Szóval, melegen ajánlott a trilógia nagy-és kistestvére is. Aki pedig esetleg nehezen viseli a mostani hideg és szeles őszi időjárást, az ne A Tűztől várjon melegedést, bármennyire is ezt sugallja a címe.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

Ott segítünk, ahol tudunk…
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei nem először, és valószínűleg nem is utoljára jeleskedtek közúti balesetnél. Eg…
Állatkínzás Kerekhegyen
Négy kutyát tartott az éhhalál közelében egy miskolci nő. Állatkínzás miatt folytatott eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 40 éves helyi nőve…

További cikkek

Best of Program
2024.augusztus 8–31., Magyar Képzőművészeti Egyetem, Barcsay terem, Aula (1062 Budapest, Andrássy út 69–71.)   augusztus 8. csütörtök, 19…