2024. 10. 24. csütörtök

Salamon
1 EUR 402 HUF
1 GBP 483 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Az eltűnt, majd megkerült corpus delicti, avagy a nyakláncnyelő tolvaj esete

Az eltűnt, majd megkerült corpus delicti, avagy a nyakláncnyelő tolvaj esete

Miskolc belvárosában egy férfi kitépte áldozatának nyakából annak aranyláncát, majd elinalt. Ahogy nemsokkal később elfogták, kiderült az ékszert a „furfangos” elkövető már nem is a ruházatában, hanem a gyomrában próbálta meg elrejteni…

 

 

/illusztráció/

 

Tegnap délután Miskolc sétálóutcáján egy 41 éves sajóhídvégi férfi egy nő nyakából kitépte annak aranyláncát, majd azt eltulajdonítva kereket oldott. Tette után egy áruházban akart felszívódni, de a megadott személyleírás alapján pechére a biztonsági őrök feltartóztatták és a rendőrök kiérkezéséig visszatartották.

A sietős tolvajt a rendőrök előállították a Miskolci Rendőrkapitányságra. A fogdai előállítottból bűnügyi őrizetbe vett személyt a rendőröknek később át kellett szállítaniuk a kórházba, mert megalapozottan feltételezhető volt, hogy az elkövető az eltulajdonított nyakláncot lenyelte. Az orvosi vizsgálat alkalmával elvégzett röntgenfelvétel visszaigazolta, hogy bizony a férfi a nyakláncot valóban „belső értékévé” kívánta tenni…

Bár bizonyára nem azon a helyszínen, ahová a tolvaj eredetileg tervezhette, de az előbb tagadó, majd később a röntgenfelvételek nyomán beismerő vallomást tevő elkövetőből a „corpus delicti” a természet akaratából mindenki bizonyságára végül is csak előkerült…

A „belső értékeitől” megszabadult elkövetővel szemben a Miskolci Rendőrkapitányság lopás miatt indított büntetőeljárást. A 41 éves sajóhídvégi K.A. ügyét a Rendőrkapitányság un. gyorsított eljárással, 15 napon belül történő bíróság elé állítás keretében tervezi lezárni.

Információs háttér:

A büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény 127.§ (3) bekezdésében foglaltak alapján: „A bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt bárki elfoghatja, köteles azonban őt a nyomozó hatóságnak haladéktalanul átadni; ha erre nincs módja, a rendőrséget értesíteni.”

A gyakorlatban számos esetben előfordul, hogy az elkövetőt az elkövetés helyszínén, vagy annak közelében valaki – nem a nyomozó hatóság tagja – elfogja. A kifejtettekből következőn nemcsak az az eset minősül tettenérésnek, amikor az elkövető a bűncselekményt szemtanú jelenlétében hajtja végre és az a helyszínen elfogja, hanem az is, ha az elkövetőt akár a cselekmény szemtanúja, vagy az ő felhívására, vagy egyéb okból – például a riasztó működését észlelve – más személy üldözés során elfogja. Ilyen esetben a törvény lehetőséget biztosít az elfogó személynek arra, hogy az elkövetőt visszatartsa a hatóság kiérkezéséig. A jogszerű magatartáshoz azonban szükséges, hogy az elfogott személyt az elfogó haladéktalanul adja át a nyomozó hatóságnak, illetve, ha erre valamilyen okból nincs módja, úgy értesítse a rendőrséget. A törvény ezen rendelkezése ilyen esetben a jogellenességet kizárja, így nincs helye a személyi szabadság megsértésének a megállapítására.

A Miskolci Rendőrkapitányság tájékoztatása alapján: B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

NAV: „Fekete bolt”
Közel kétszáz kiló fogyasztási dohányt, több mint száz karton cigarettát, hamis ruhákat és mosószert találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevet…
NAV: Illatozó alkatrészek
Az M5-ös autópálya Bács-Kiskun vármegyei szakaszán akadt fenn csaknem ezer üveg hamis parfümmel egy bolgár furgon. A szakértő közel 17 millió forintra…
NAV: Karóra ponyvázva
Csaknem hetvenmillió forint vagyoni hátrányt okoztak azok a hamis karórák, amelyeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzü…

További cikkek

NAV: „Fekete bolt”
Közel kétszáz kiló fogyasztási dohányt, több mint száz karton cigarettát, hamis ruhákat és mosószert találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevet…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp