2024. 03. 28. csütörtök

Gedeon, Johanna
1 EUR 395 HUF
1 GBP 462 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Gazdaság
  • »
  • Határon átnyúló együttműködés a biztonság érdekében   

Határon átnyúló együttműködés a biztonság érdekében   

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata (HU) Košice Önkormányzatával (SK), a Miskolci Önkéntes Tűzoltó Egyesülettel (HU), valamint a Mrak o.z. Košice (SK) szervezettel együttműködésben az intézmények és az önkéntes szervezetek kapacitásfejlesztését valósítja meg az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program támogatási rendszeréhez benyújtott „Nemzetközi biztonsági kapacitások közös fejlesztése” című projektje keretében, 305.373,16 eurónyi összköltséggel 2021.11.01. és 2023.06.30. között. A Miskolc Megyei Jogú Város rendelkezésére álló forrás 119.279,99 euró, melyen belül az ERFA összege 101.387,99 euró.

 

A fejlesztés az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg, melynek összege 259.567,18 euró. A projekt támogatási intenzitása a magyar partnerek esetén: 85% az Európai Unió hozzájárulása, 10% a Magyar Állam hozzájárulása, továbbá 5% önrészt a partnerek biztosítanak.

 

A CODESIC projekt célja az érintett közintézmények és a válságkezelés területén tevékenykedő önkéntes szervezetek kapacitásainak kiépítése, a rendelkezésükre álló műszaki eszközök fejlesztése, megerősítése, illetve a határokon átnyúló együttműködés, és a közös kockázatkezelés minőségének javítása.

 

Košice városán két jelentős vízfolyás áramlik keresztül, melyeken két fontos építmény is létesült. A Hernád folyón épült Ružín vízmű 45,3 millió m3 kapacitással, továbbá az Ida vízfolyáson épült Bukovec vízmű hozzávetőlegesen 25 millió m3 kapacitással. Műszaki baleset esetén ezek a vízművek több tízezer lakost veszélyeztetnek a Szlovák Köztársaság területén, és a terület közelsége okán további több tízezer magyarországi lakost is, köztük a partnervárost Miskolcot.

 

A szlovák partnerváros a Ružín és Bukovec lehetséges áttörési hullámszimulációiról vizualizációkat készít, melyek vészhelyzet esetén a folyók vízgyűjtő területén élő lakosok életének, egészségének és vagyonának védelmét szolgálják. Ezzel egy időben Miskolc és az együttműködés további tagjai korszerűsítik a mentési munkálatokhoz szükséges felszerelésüket, hogy a lehető legmagasabb szintű felkészültséget biztosíthassák vészhelyzet idején. A majdan beszerzésre kerülő „Caterpillar 428” típusú árokásó-rakodó egy rugalmas, többfunkciós gép, amely nagyfokú sokoldalúsága révén kiváló választás a város számára, mely egy ilyen eszköz birtokában sokkalta hatékonyabban háríthatja el az esetlegesen felmerülő krízishelyzeteket.

 

A projekt eredményeként a korszerű felszerelések szavatolni fogják a jövőbeni mentési munkálatok hatékonyságát és az eredményes válságkezelést. Emellett a projektpartnerek megosztják egymással válságkezelési tapasztalataikat, szakértelmüket, ezzel erősítve a határokon átnyúló együttműködést.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

Ékszerek pult alól
Az értékesítésre vonatkozó szabályokat az internetes áruházakban, a közösségi oldalak piacterein is be kell tartani. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV…

További cikkek