2024. 07. 24. szerda

Kinga, Kincső
1 EUR 393 HUF
1 GBP 468 HUF

Vállalkozói hitelek az Unióban

Miskolc lesz a következő állomása a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. „Uniós Vállalkozói Hitelek” elnevezésű kommunikációs kampánynak és országos rendezvénysorozatnak. A kezdeményezés célja, hogy minél több hazai vállalkozók értesüljön arról, hogy milyen uniós forrásból támogatott hitelek állnak rendelkezésükre az eredményesebb működésükhöz, vállalkozásuk sikeres fejlesztéséhez.

A kommunikációs kampány célcsoportja egyrészt a legfeljebb 9 főt foglalkoztató és legfeljebb 200 millió forint éves árbevétellel rendelkező mikrovállalkozások, másrészt a 10 és 49 fő közötti létszámot foglalkoztató, legfeljebb 2,5 milliárd forint éves árbevétellel rendelkező kisvállalkozások, harmadrészt pedig az 50 és 249 fő közötti létszámot foglalkoztató és legfeljebb 12,5 milliárd forint éves árbevétellel rendelkező középvállalkozások.

A 19 állomásos rendezvénysorozathoz csatlakoznak a magyar vállalkozásokat képviselő országos szakmai szervezetek (KISOSZ, IPOSZ, OKISZ, VOSZ, MKIK) éppúgy, mint a hiteleket folyósító legnagyobb pénzügyi intézetek (K&H, MKB, Régió Finansz Pénzügyi Zrt., OTP, Erste Bank).

Az Hotel Kittyben (3519 Miskolc-Tapolca, Pazár sétány), 2009. November 19-én, 9.30 órakor megrendezésre kerülő eseményen Káli Sándor polgármester, Marsi Erika, a Pénzügyminisztérium szakállamtitkára és Pöstényi Péter az MV Zrt. vezérigazgató helyettese számolnak be a magyar gazdaság jelenlegi helyzetéről, kilátásairól, és a KKV szektor számára kínálkozó kitörési pontokról.

Szó lesz a helyi gazdasági környezetről és fejlesztési lehetőségekről, valamint az uniós forrásból támogatott kedvező kamatozású hitellehetőségekről. A rendezvényen részt vevők előadást hallhatnak arról, miként alakult a világ és Magyarország gazdasági helyzete a válság kitörése óta, milyen változások történtek, ezek miként érintették a kisvállalkozói szektort (pl. a külföldi piacok beszűkülése, hazai vállalatok és telephelyek felszámolása, munkanélküliség, hazai fogyasztás visszaesése, stb.)? És válaszokat keresünk arra is, hogyan változott meg a bankok hitelezési politikája a kialakult helyzetben, milyen változást jelent a bevezetésre kerülő banki etikai kódex, vagy, hogy mi történt a hazai makrogazdaságban a kormányzati eddigi intézkedéseinek hatására, vagy milyen reális alternatívák kínálkoznak az elkövetkező időszakban?

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek