2023. 06. 4. vasárnap

Bulcsú
1 EUR 371 HUF
1 GBP 432 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Medicina
  • »
  • KliniKaland: Antibiotikumok – Miért fontos az óvatosság?

KliniKaland: Antibiotikumok – Miért fontos az óvatosság?

Közzétette: Csatári-Földváry Eszter
Mi történik az antibiotikumok hatására a szervezetünkben? Mik azok a rezisztens baktériumok? Miért probléma, ha feleslegesen szedünk be antibiotikumot? A Semmelweis Egyetem animációs filmsorozatának negyedik részéből ez is kiderül.

Az ismeretterjesztő sorozat új epizódja elmagyarázza az antibiotikumok hatásmechanizmusát, előnyeit és hátrányait valamint bemutatja az antibiotikumoknak ellenálló rezisztens baktériumok kialakulását is. A legismertebb antibiotikumot, a penicillint 1928-ban fedezte fel Alexander Fleming. Ennek a gyógyszernek köszönhető, hogy ma már sokkal kevesebben halnak meg bakteriális fertőzésekben, mint 100 éve.

Az animációs filmet a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóságának filmes csapata készítette (animáció: Gál Bettina). Az Antibiotikumok – Miért fontos az óvatosság szakmai lektora dr. Tábi Tamás, Gyógyszerhatástani Intézet.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

Vérünk legnagyobb ellensége
Nyirokcsomó- és csontvelődaganatok A rosszindulatú vérképző- és nyirokszervi, azaz onkohematológiai megbetegedésekkel – köznyelvi nevén vérrákkal -…

További cikkek

Mindig látni akarta, mi játszódik le a színpad azon részén, ami a nézőtérről nem látható? Kíváncsi rá, mi történik, mielőtt felmegy a függöny, vagy mi…