• Sport
  • »
  • Ezüstérmes lett a MEAFC férfi kosárlabda csapata

Ezüstérmes lett a MEAFC férfi kosárlabda csapata

A hazai pályán elszenvedett döntőbeli vereséget követően a második helyet érdemelte ki a szeptember 7-8-án megrendezett 1. Szaniszló Sándor Emléktornán a MEAFC férfi kosárlabda csapata. Drahos Gábor NB I/B-s rajtra készülő tanítványait az NB I-es Jászberény múlta felül.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kosárlabda Szövetség által hagyományteremtő céllal megrendezett emléktorna első helyét eldöntő találkozón, melynek az egyetemi körcsarnok adott otthont, sajnos érvényesült a papírforma. A Jászberény az első perctől kezébe vette az irányítást, melynek köszönhetően az 5. percben11-5 volt az állás a javukra. A második negyed közepén 35-18-at mutatott az eredményjelző, melyen újabb 10 perc elteltével 57-32 állt. Öt perccel a mérkőzés vége előtt a miskolciaknak fele annyi pontjuk sem volt, mint a vendégeknek, akiknek a hátra levő időben érthető módon nem volt miért izgulniuk.
A MEAFC második helyével becsülettel helytállt a tornán.

JP Auto Jászberényi KSE – MEAFC 97-47 (27-9, 19-16, 27-13, 24-9)

MEAFC: Kopasz (2), Tóth V. (8), Takács (10), Homoki (1), Béres (5). Csere:  Brúgós (3), Hartman (-),  Orliczki Mátyás (4),Orliczki Márton (-), Lippai (4), Szepesi (10), Szanyi (-). Edző: Drahos Gábor.

Drahos Gábor: – Gratulálok a Jászberénynek a tornagyőzelemhez! Rutintalanabb csapatom egymás utáni két napon ilyen fizikális terhelésű mérkőzést még nem bír el. Ellenfelünkhöz hasonlóan mi is becsülettel dolgoztunk, ám az évek és az osztálykülönbség ezúttal ennyit számított. A sebességgel és a tornán mutatott játékunkkal összességében viszont elégedett lehetek, mert a temérdek hiba mellett sok tetszetős jelenetet is bemutattunk. Egy hét múlva már éles fellépés következik Bonyhádon, addigra még egységesebb és elszántabb lesz a MEAFC!