• Sport
  • »
  • Szezonnyitó regionális díjugrató versenyt tartottak a Lovagi Tornák Terén

Szezonnyitó regionális díjugrató versenyt tartottak a Lovagi Tornák Terén

Regionális díjugrató versenyt rendeztek április 9-én a Lovagi Tornák Terén. Ez volt a szezon első lovas megmérettetése, amelyet országos versenyek követnek majd. Az esemény fő támogatója az Első Miskolci Lady Lions Club volt.
Az április 9-re kiírt díjugrató versenyen a régió legjobb lovasai mutatkoztak be, akik a kiváló pályának köszönhetően optimális körülmények között kezdhették el a szabadtéri versenyszezont. Az induló versenyzők között volt ifj. Szabó Gábor, a felnőtt válogatott oszlopos tagja fiatal lovaival, és Sáringer Ferenc kétszeres felnőtt egyéni magyar bajnok, Nemzetek Díja győztes is.

A versenyre a Lovagi Tornák Terének szervezőcsapata is készült, hiszen ez az alkalom volt a teljes szabadtéri versenyszezonon átívelő nagyszabású lovasversenyek főpróbája is. A rendezvény keretein belül több támogató is először adta nevét ilyen jellegű eseményhez, közöttük a névadó szponzor, az Első Miskolci Lady Lions Club is.

Az eseményről az M1 több alkalommal is tudósított, és az esti Híradóban is beszámolt, de a megyei médiumok is érdeklődést mutattak iránta.

A rendezvény neve:                                     Első Miskolci Lady Lions Kupa Regionális díjugrató verseny

Helyszíne:                                                         Miskolc – Diósgyőr Lovagi Tornák Tere (LTT)

Ideje:                                                                  2016. április 9.

Rendező lovasegyesület:                            Miskolc – Bükkalja Lovas Kör

Versenyrendező:                                           Erdélyi Magdolna

Versenyigazgató:                                           Lakatos Miklós