Dániel, Daniella
1 EUR 391 HUF
1 GBP 464 HUF

DVTK – Újpest (2-1)

Az OTP Bank Liga 17. fordulójában az Újpest lesz a DVTK csapatának ellenfele. A Diósgyőri Stadionban 16:30 órakor (tv: m1) kezdődő mérkőzés eseményeiről élő szöveges tudósításban számolunk be a klub hivatalos csatornáin.

OTP Bank Liga 17. forduló

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Kezdési időpont: 2014. december 7., vasárnap 16:30
Játékvezető: Bognár Tamás (Georgiou Theodoros, L. Tóth Lajos; Vad II. István, Erdős József)

A DVTK kezdőcsapata: Antal – Okuka, Szalai V., Kádár, Eperjesi – Egerszegi, Grumić, Elek, Marjanović – Takács T., Griffiths. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispadon: Radoš, Alves, Jenner, Barczi, Bognár I., Gosztonyi, Bacsa.

Németh Milán és Senad Husić sérülés miatt nincs a keretben.

Percről percre

1. perc: az Újpest kezdi a mérkőzést

2. perc: Takács a jobb szélen harcolt meg két védővel, a labda szögletre pattant, az első diósgyőri szögletet Marjanovic tekerte középre, Balajcza lehúzta a labdát

3. perc: DVTK – Újpest 0-1, Antal Botond rosszul kezelt le egy hazaadást, amit Asmir Suljić közelről a hálóba kotort

5. perc: Nagy G. rángatta meg Elek mezét, de a játékvezető nem mutatta fel a sárga lapot

7. perc: Simon végezte el az első vendég szögletet, a labda átszállt mindenki feje fölött, a diósgyőri védők szerezték meg a labdát

9. perc: DVTK – Újpest 1-1, Elek indította Grumićot a jobb szélen, aki Griffithshez centerezett. A lecsorgó labdára Elek Ákos startolt majd a jobb felső sarokba tekerte

10. perc: Eperjesi futott be egy hosszúnak tűnő labdát amit középre passzolt Heris középen szögletre mentett, ami már veszélytelen volt

12. perc: Újabb diósgyőri szöglet: Marjanovic ívelése elszállt Griffiths feje fölött a rövid oldalon, középen pedig már a vendége lett

13. perc: Okuka a jobb szélről 30 méterről tekert a hosszú oldalra, a kapujából kilépő Balajcza lehúzta a labdát Marjanovic elől

15. perc: Egerszegi a félpályától egy szép íveléssel indította Griffithset aki lerázta Herist, de Balajcza pár centivel megelőzte a támadót

17. perc: Balogh B. próbálkozott szabadrúgásból, a lövés a diósgyőri sorfalban akadt el

18. perc: Elek passzával lódult meg Griffiths, de az utolsó pillanatban egy újpesti védő hátulról belépett a csatár lendülő lába elé

18. perc: Griffiths ápolásra szorult de már vissza is tért a pályára

20. perc: Suljic vette célba Antal kapuját, a lövés messze elszállt a cél felett

21. perc: Marjanovic jobb oldalról végzett el egy szögletet, az 5-ösön belüli kavarodás után Elek félfordulatból fölé lőtt

23. perc: Simon K. a bal oldalról ívelt a hosszú irányába, de a 16-oson belül érkező Suljic kézzel vette le a labdát

25. perc: Forró éles szögből tekert középre ahol nem érkezett támadó a labda elhagyta a pályát az alapvonal mögött

27. perc: egy visszagurítás után Simon a rövid alsó sarkot célozta meg, Antal óriási bravúrral szögletre mentett, amit Takács fejelt ki

30. perc: Nego csúszott rá Eperjesi lábára, ezért megkapta a mérkőzés első sárga lapját

32. perc: Takács kapott egy nagyszerúú passzt a bal szélen, majd középre passzolt, a labda átcsúszott egy védő lába alatt, Marjanovichoz került aki lőtt de a labda elkerülte Balajcza kapuját

33. perc: Két újpesti lövés: az elsőt Kádár, a másodikat Szalai blokkolta

38. perc: Ojo egy hosszú indítás után lépett ki két védő között, a 18 méterről leadott lövése elszállt Antal kapuja felett

39. perc: Suljic egy biciklicsel után a 16-os bal sarkától eresztett meg egy lövést ami a szögletzászlónál hagyta el a pályát

Félidő: DVTK – Újpest 1-1

Félidőben cserél a DVTK: Grumicot Gosztonyi váltja a második játékrészre

46. perc: Kezdődik a második félidő

48. perc: Gosztonyi adott egy szép passzt Marjanovic irányába de az kissé hosszúra sikerült így Balajczához került

49. perc: A jobb szélen felfutó Okuka erős passzt adott közére, de a labda megpattant egy becsúszó vendég védőn, így a kapushoz került

51. perc: Takács fordult két védőről, de Nagy G. az utolsó percben szögletre mentett

52. perc: Gosztonyi jobb oldali szögletét Szalai néhány centivel fejelte a kapu fölé

53. perc: Okuka ívelt Griffithshez, aki 16-os vonaláról lőtt, előbb Heris blokkolt másodjára pedig nem talált kaput a diósgyőri támadó

55. perc: Az újpesti balszélső indult meg, már úgy tűnt nem érik utol, de Kádár az utolsó pillanatban mentett

55. perc: Egy jobb oldali beívelés után alakult ki kavarodás a DVTK kapuja előtt, ami végén Szalai tisztázott

57. perc:Cserél a DVTK: Takács helyett Bacsa a folytatásban

58. perc: Egy bedobás után került a labda Gosztonyi elé aki lövéssel próbálkozott 17 méterről, de az egyik újpesti védő blokkolt

63. perc: Suljic műesésért sárga lapos figyelmeztetésben részesült

66. perc: Suljic 18 méterről leadott lövése megpattant Szalai lábán így kapu mellé szállt, a szögletet Antal öklözte ki, majd Ojo lőtt mellé

68. perc: Cserél a Diósgyőr: Elek Ákos megsérült, a helyére Barczi érkezik

69. perc: Cserél az Újpest: Forró helyett Vasiljevic állt be

69. perc: Gosztonyi 25 méterről szabadrúgásból lőtt, a lövés messze elkerülte az újpesti kaput

71. perc: Az újabb diósgyőri szögletet a vendég védők szerezték meg

71. perc: Okuka harcolt ki egy szögletet a jobb oldalon, amit Gosztonyi tekert középre, Ojo az 5-ösön belülről szögletre mentett

77 .perc: Egy ütközés után Nego kisebb ápolásra szorul, ezért áll a játék

79. perc: Gosztonyi kapott sárga lapot egy elkésett belépőért

80. perc: Griffiths cseleit nem tudták követni a vendég védők, három embert is lerázott, de az alapvonaltól visszalőtt labda nem volt pontos

83. perc: Cserél az Újpest: Suljic helyett Vadász a pályán

84. perc: Okuka kapott sárga lapot

87. perc: Egy egy lefordulás után ívlt középre a bal szélről, a labda eljutott Griffithshez aki fordulásból lőtt a jobb kapufa mellé

89. perc: Kádár fejelte ki a labdát egy bal oldali beadás után, ami így Simonhoz került, a szélső messziről lőtt, a lövés mellé ment

89. perc: Simon K helyett Piazze

90. perc: 4 perc hosszabítás

90+3. perc: DVTK – Újpest 2-1, Gosztonyi jobb oldali beadását Georges Griffiths fejelte a kapu bal felső sarkába

Végeredmény: DVTK – Újpest 2-1