2024. 07. 22. hétfő

Magdolna
1 EUR 391 HUF
1 GBP 464 HUF

Mediterrán varázslattal nyit a Szegedi Szabadtéri

Igazi fesztivál-előadással indítja 2014-es évadát a Szegedi Szabadtéri Játékok: a Zorba, a görög táncműben a Győri Balett társulata, a Szeged Táncegyüttes néptáncosai, a Szegedi Szimfonikus Zenekar és a Szegedi Nemzeti Színház énekkara is szerepet kapott. A produkció különleges, 3D vetítéstechnikával kerül színre – mindez a megváltozott nézőtéri körülményekkel együtt alighanem még a rutinos, évről évre visszatérő nézők számára is meghökkentő újdonságokat jelent majd.

A nyitóelőadást a Kossuth-díjas Harangozó Gyula, a Szabadtéri művészeti igazgatója rendezésében és koreográfiájával láthatják a nézők. Nikos Kazantzakis irodalmi művére Mikis Theodorakis írt zenét, melyet az 1964-es, három Oscar-díjjal jutalmazott film tett világhírűvé. Szinte nincs olyan ember, akinek ne csengnének a fülében a Zorba felejthetetlen dallamai. És ki ne emlékezne Anthony Quinn szédítő sirtakijára és arra a legyűrhetetlen életörömre, mellyel minden nehézségen felülkerekedett. Harangozó Gyula kiemelte: a Zorba igazi fesztivál-előadás lesz, hiszen amellett, hogy a Győri Balett társulatával állítja színpadra, szerepet kap benne a Szeged Táncegyüttes is. Külön érdekesség, hogy a koreográfus-rendező eddig még sosem dolgozott néptáncosokkal.

Az előadás egyik legnagyobb érdekessége, hogy lenyűgöző, Szegeden eddig még nem látott látvány fogadja majd a közönséget. Dmitrij Simkin díszlettervező bonyolult, geometrikus, már-már kubista teret képzelt el, melyet egyrészt többlépcsős szerkezete tesz izgalmassá, másrészt a speciális, 3D vetítéstechnika, mely amellett, hogy jelenetfestő funkcióval bír, egészen elképesztő vizuális effektekre is képes.

A látvány és a technika tekintetében nemcsak ez lesz az egyetlen különlegesség idén nyáron. Soha nem látott körülmények közt zajlik a 2014-es évad. A nézőtér 180 fokban elfordul és a fesztivál teljesen új, jóval többet tudó, úgynevezett gyűrűs forgóval rendelkező színpadot kap. A változásra a dóm rekonstrukciója miatt kerül sor. A Szabadtéri történetének legnagyobb színpadtechnikai fejlesztése valósul meg, mely a színpad mellett érinti a műszaki és művészeti kiszolgáló egységet is. A közönség kíváncsi az új helyzetre: a szervezők elmondása szerint van olyan látogató, aki kifejezetten a megváltozott helyzetre kíváncsi, és ezért döntött a jegyvásárlás mellett.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek