2024. 07. 22. hétfő

Magdolna
1 EUR 390 HUF
1 GBP 463 HUF

Madárszó

A Madárszó egy új, elsősorban gyermeknek szóló táblagépes alkalmazás. Fejleszti zenei memóriájukat, a hallást és a kottaismeretet. Nagy segítséget nyújt a szolmizáció megismertetésében, mindezt játékos formában valósítottuk meg, a célcsoport felhasználói szokásainak figyelembe vételével. A játék lényege, hogy a játékosnak egy madárcsaládot kell távvezetékekre ültetnie, így ösztönözve a családtagokat az éneklésre. Játék közben lépésről lépésre sajátíthatjuk el a zene és szorosabban véve a kottaírás alapjait.

Az elsősorban kisiskolásoknak, és a zeneiskolák első- és második osztályos tanulóinak szánt applikáció hasznos lehet pedagógiai segédletként zeneiskolákban, szolfézs- és hangszeres tanároknak, valamint a zene iránt fogékony felnőttek számára is. A kényelmes játékmenet és az áttekinthetőség érdekében a játékot tablet eszközökre optimalizáltuk.

Jelenleg általános- és zeneiskolákban folyik a játék tesztelése. Az ingyenes androidos alkalmazás egyelőre két feladattal, demó változatban, március második felétől lesz letölthető a Google Play oldaláról.

A játékról bővebb információ a YouTube csatornánkon található.

A felhasználók tapasztalatai sokat segíthetnek a végleges játék megalkotásában, ezért szívesen veszünk minden észrevételt a teszt verzióról. Az alkalmazással kapcsolatos ötleteket és javaslatokat a koloncsak.zsolt@zeneakademia.hu e-mail címen várjuk!

Finanszírozása a TÁMOP 3.2.4./A-11/1-2012-0071 „Zene és olvasás” pályázat keretében történt. Az eredeti ötlet alapján 2013 áprilisában kezdődött a program kidolgozása. A fejlesztést a Zeneakadémia, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, és a Moholy Nagy Művészeti Egyetem TechLab részlege igazi csapatmunkában végezte. Nagy segítséget nyújtott minden projektben résztvevő munkatárs. Kreatív ötleteikkel és szakmai jártasságukkal hozzájárultak a játék végső arculatának kialakításához. Külön köszönet illeti Dr. Nemes László Norbertet, Vámos Annát, Várkonyi Zsófiát, Kostyál Orsolyát, Kirkósa Ádámot, Antal Zsuzsannát, Vasvári Róbertet, Mózes Margitot, Lua Ebrahimzadeh-et és Sárközi Zsoltot ötleteikért és a segítőkészségükért.
 
Alkotók:

Angeli Róbert – programozó
Fekete András – programozó
Forstner Bertalan – technikai konzulens
Freytag Orsolya – projekt koordinátor
Ruttkay Zsófia – grafikai projektvezető
Koloncsák Zsolt – ötletgazda, projektvezető
Kővágó Adél – narrátor
Lua Ebrahimzadeh – angol narrátor
Laszlovszky Zsófia – grafikai tervező

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek