Dániel, Daniella
1 EUR 391 HUF
1 GBP 464 HUF

Tájkerékpározásban bajnok a DTC

A Diósgyőri TC sportolói tizenkilenc egyesületet megelőzve nyerték meg a tájkerékpáros országos bajnoki pontversenyt, mellyel párhuzamosan a Magyar Kupa végelszámolásánál is nagyon elkelő helyet követeltek maguknak.

A napokban Ásotthalom térségében megrendezett utolsó, középtávú országos bajnoki futammal befejeződött a hazai tájkerékpáros szezon, így kialakult az egyesületek közötti bajnoki sorrend.  A  záró-viadalon Tamás Bianka esélyeshez méltó magabiztossággal  szerezte meg az ifjúsági leány kategória elsőségét. Az ifjúsági fiúknál két érem is Miskolcra került, hiszen Magyar Milán megnyerte a futamot, Jordán Soma pedig a harmadik helyen futott be a célba. Az elit férfi kategóriában két „öregfiú”, Tamás Tibor és Magyar Zsolt mellett a junior Nagy Benő képviselte az egyesületet. Ők mindannyian pontszerző helyen futottak be. Szintén értékes bajnoki pontokat hozott a női elit kategóriában induló Pénzes Erzsébet és Kiss Vivien. A 40 év felettiek versenyében Nagy András győzött a bajnoki futamon.
A DTC kiváló 2013-as mérlegéhez jelentősen hozzájárult, hogy a Magyar Kupa összetett értékelésében Tamás Bianka, Jordán Soma, Nagy Benő és Tamás Tibor is nyert, míg Magyar Milán és Kirilla Péter egyaránt a második helyen zárt.

F40E: Nagy András

Összetett egyesületi bajnoki pontverseny: 1. Diósgyőri TC, 31 pont, 2. OSC, 27, 3. BSC, 10.

Magyar Kupa összetett

Férfi elit: 5. Tamás Tibor, 6. Nagy Benő, …10. Kirilla Péter, …14. Viraszkó Zoltán,…19. Magyar Zsolt,…21. Sümegi János
Női elit: 4. Kiss Vivien, …8. Pénzes Erzsébet
F15-17E: 1. Jordán Soma, 2. Magyar Milán
F18-20E:  1. Nagy Benő, 2. Kirilla Péter
F40E: 1. Tamás Tibor, …4. Nagy András, …10. Viraszkó Zoltán
N40E: 5. Pénzes Erzsébet.

Fotó: Jordán Soma (jobbról) bronzzal, Magyar Milán (középen) a bajnoki arannyal gyarapította éremgyűjteményét.
(Fotó: Magánarchívum)