Magdolna
1 EUR 390 HUF
1 GBP 463 HUF

Megdőltek a pályacsúcsok Aggteleken

Több mint 200 felnőtt és félszáz gyermek versenyző állt rajvonalhoz szeptember 14-én, az Aggteleken második alkalommal megrendezett Nomád Baradla Underground Trail terepfutó versenyen, ahol új pályacsúcsok születettek.

Magyarország legkülönlegesebb terepfutó versenyén, a felnőtteknek kijelölt 16 km-es pálya 2,3 km-es szakasza a Baradla-barlang Vörös-tó ágán haladt keresztül, a cseppkövek meseszép földalatti világában. A nemrégiben felújított, teljes hosszában kivilágított, ebből a szempontból Európában egyedülálló  barlangban a sportolók kiváló minőségű kiépített útvonalon futhattak végig. A pálya aggteleki karszton át vezető felszíni szakasza változatos és technikás volt, mely próbára tette a versenyzőket.

A férfiaknál ezúttal is ott volt a mezőnyben a tavaly Tóth Csabával együtt az első helyen célba érkező Berta Gábor, aki ezúttal is remek teljesítménnyel rukkolt elő. Nála is fürgébbnek bizonyult a Gyuláról érkezett terepfutó magyar bajnok, Szabó Sándor, aki több, mint 5 perccel megdöntve a pályacsúcsot nyerte meg az idei viadalt.
A hölgyeknél szintén megdőlt az eddigi pályarekord, a győztes Papp Csilla csaknem 9 perccel jobb idővel írta át a listát.
A mezőny biztonságáról a föld alatti szakaszon az Aggteleki Nemzeti Park munkatársai gondoskodtak, de szerencsére nem volt szükség a beavatkozásukra, mert minden versenyző épségben és elégedett mosollyal ért célba, többségük már a jövő évi nevezést fontolgatta.

A gyermek mezőny lelkes résztvevői 1 és 2 km-es mezei pályán mérték össze tudásukat. A célban minden ifjú egy szelet tortával pótolhatta a ledolgozott energiát. A legfiatalabb indulónak járó különdíjat a 4 esztendős miskolci Balázs Barnabás vehette át.

A rendező Nomád Sport Alapítvány és az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatósága ezúton is köszönetet mond a támogatóknak, a lebonyolításban résztvevő lelkes közreműködőknek, valamint a Bükki Hegyi Maraton-Kisgyörgy Ádám Emlékverseny szervezőinek, a Marathon Club SE tagjainak, akik eszközökkel és önkéntes munkával segítették a rendezvényt.