2026. 04. 19. vasárnap

Emma

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » NAV hírek » Tompa kopogás
tompa

Tompa kopogás

Két férfi, egy belga kisteherautó és egy határozott „nem”. Az M5-ös autópályán elsőre semmi nem utalt arra, hogy a válasz mögött több mint 1 300 doboz cigaretta húzódik meg. Aztán jött egy hang, ami mindent megváltoztatott.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei az M5-ös sztráda tengelysúlymérő állomásán állítottak meg egy belga honosságú kistehergépjárművet, amely Bulgária és Belgium között közlekedett. A járműben két férfi – sofőr és útitársa – utazott, akik azt nyilatkozták, hogy nem szállítanak jövedéki terméket.

A járőrök mégis úgy döntöttek, hogy alaposan átvizsgálják a kisteherautót. Az utastér ülései alatti padlólemez megbontásakor előkerültek az első cigarettásdobozok. Ezután a raktér vizsgálatakor, egy frissen beszerelt, többrekeszes szerelőszekrény keltette fel az egyenruhások figyelmét, amelyet az oldalfalhoz rögzítettek. Amikor a szekrény mögötti falat megkopogtatták, a hang árulkodó volt: nem az üres tér kongása visszhangzott, hanem tompa, tömör zörej búgott.

A szekrény eltávolítása és a burkolat megbontása után beigazolódott a gyanú: a kialakított rejtekhelyről újabb csempészcigaretta került elő.

Az 56 éves sofőr a dohányterméket illetően folyamatosan változtatta a nyilatkozatát. Először saját tulajdonának mondta az „árut”, később már azt állította, hogy a járművet Belgiumba kellett volna vinnie, ahol egy ismeretlen személynek adta volna át.

A pénzügyőrök összesen 1 340 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le, több mint 3,5 millió forint értékben. Az ügyben jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés