2026. 07. 7. kedd

Apollónia

1 EUR 354 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » NAV hírek » NAV-Sajtóinformáció-Használja ki az automatikus részletfizetést; a NAV kisfilmje segít
letöltés

NAV-Sajtóinformáció-Használja ki az automatikus részletfizetést; a NAV kisfilmje segít

Érdemes kihasználni a NAV automatikus részletfizetési kedvezményét, amely a magánszemélyeknek évente egyszer biztosít 12 havi, pótlékmentes könnyítést kétmillió forintig. A NAV ma tette közzé a rövid videóját, amely megkönnyíti az – egyébként is gyors, kényelmes, akár mobiltelefonon történő – ügyintézést.

Az adótartozást érdemes mielőbb rendezni. Az, aki egy összegben nem tudja megfizetni a tartozást, kérhet automatikus részletfizetést. A magánszemélyek ugyanis legfeljebb 2 millió forint adótartozásra évente egyszer automatikus, 12 havi pótlékmentes részletfizetést kérhetnek a NAV-tól. A magánszemélyek közé tartozik az egyéni vállalkozó és az áfa fizetésére kötelezett magánszemély is, jellemzően őket érinti az, hogy az szja előlegére, a levont jövedelemadóra, és a kifizető által levont járulékra nem kérhető a részletfizetés, mert ezt a törvény kizárja.

Az eljárás egyszerű, gyors és automatikus, mivel a hivatal ilyenkor nem vizsgálja a jövedelmi helyzetet és egyéb körülményeket: aki kéri, ezt a könnyítést mindenképpen megkapja.

Az igénylés legegyszerűbb az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA), ahol online, bármilyen okoseszközről beküldhető az AUTRESZ-nyomtatvány, vagyis az automatikus részletfizetési kérelem.

Nem kell sorban állni, nem kell semmilyen segédprogramot letölteni, csak internet-hozzáférés és Ügyfélkapu+ vagy DÁP szükséges. Nem véletlen, hogy az automatikus részletfizetés a NAV egyik legnépszerűbb fizetési könnyítése: évente több mint 130 ezer magánszemély él vele.

Az adótartozást nemcsak azért érdemes mielőbb rendezni, mert annak összege a – jegybanki alapkamat plusz 5 százalékos mértékű – késedelmi pótlékkal folyamatosan nő, hanem azért is mert elkerülhető a végrehajtási eljárás, így például a munkabér letiltás vagy az inkasszó.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Okostévé, okos védelem
Régen legfeljebb akkor beszéltünk a tévé biztonságáról, ha stabilan kellett rögzíteni a készüléket a falra, vagy a kisgyerekek elől el kellett rejteni…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés