2026. 07. 1. szerda

Tihamér, Annamária

1 EUR 356 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Fedezd fel Budapest adventi hangulatát – és parkolj biztonságosan a Westendben
Westend_1

Fedezd fel Budapest adventi hangulatát – és parkolj biztonságosan a Westendben

A téli időszakban Budapest Európa egyik legvarázslatosabb úti célja. A város karácsonyi vásárai, fényárban úszó utcái és meghitt hangulata évről évre egyre több látogatót vonzanak a környező országokból. Az autóval érkezőknek pedig külön jó hír, hogy a Westend kényelmes és biztonságos parkolási lehetőséget kínál a város szívében, akár hosszabb, akár rövidebb ideig tartózkodsz a városban.

Budapest ilyenkor igazi ünnepi díszbe öltözik: a Szent István-bazilika előtti karácsonyi vásár Európa egyik legszebbje, a belvárosi fények és a Duna-part panorámája pedig felejthetetlen élményt nyújtanak. A város könnyen megközelíthető, és ideális úti cél akár egy rövid hétvégi kiránduláshoz, akár hosszabb adventi kikapcsolódáshoz.

Aki autóval vág neki az útnak, gyakran szembesül azzal, hogy Európa nagyvárosaiban a parkolás nemcsak drága, de nehezen is megoldható. Budapest viszont kivétel ez alól: a Westend parkolója kiváló lokációval rendelkezik – közvetlenül a belváros mellett, a Nyugati pályaudvarnál található, így ideális kiindulópont a város felfedezéséhez. Innen néhány perc sétával vagy tömegközlekedéssel elérhetők a főbb látványosságok és a híres karácsonyi vásárok is.

A díjszabás ráadásul kedvezőbb, mint a belvárosi utcai parkolás: a mélygarázsban és a kültéri három szintes parkolóban az óradíj 600 forint, de a Westend applikációval mindössze 500 forintért lehet már parkolni. Ha több órát vagy akár több napot szeretne valaki Budapesten tölteni, annak tökéletes választás a Westend mellett található szabadtéri parkoló. Itt 12 és 24 órás jegyek elérhetők, és így az autó biztonságos helyen lehet. A 12 órás parkolás 2 500 forint, a 24 órás pedig mindössze 4 000 forint.

És ha már a Westendben parkol az ember, érdemes bent is körülnézni: itt ugyanis mindent megtalálni egy helyen. Több mint 400 üzlet, éttermek, kávézók, mozi és szezonális dekorációk gondoskodnak arról, hogy az ünnepi hangulat már a bevásárlás közben magával ragadja az embert. Legyen szó karácsonyi ajándékokról, egy gyors ebédről vagy meghitt vacsoráról, a bevásárlóközpontban minden adott a teljes élményhez.

Aki autóval érkezik, annak a bevásárlóközpont valódi közlekedési csomópont: innen szinte minden elérhető – metró, villamos, busz, vasút, sőt még városi bicikli is. A repülőgépen kívül az összes közlekedési lehetőség adott, így a parkolástól a városnézésig minden könnyedén megoldható.

A Westend parkolója tehát nemcsak kényelmesebb és biztonságosabb alternatíva az utcai parkoláshoz képest, hanem ideális kiindulópont minden külföldi látogatónak, aki az adventi időszakban szeretné felfedezni Budapest ünnepi varázsát – anélkül, hogy a parkolás miatt kellene aggódnia.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés