2025. 11. 19. szerda

Erzsébet

1 EUR 385 HUF
1 GBP 436 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » 🧀 A Szimbiózis Alapítvány Baráthegyi Majorsága országos rendezvénye a magyar sajtkultúra fejlesztéséért – szakmai konferenciával és farmbejárással Miskolcon, az Agrármisztérium támogatásával! Együttműködő partner: Magyar Sajtkészítők Egyesülete 2025.nov.21.
letöltés

🧀 A Szimbiózis Alapítvány Baráthegyi Majorsága országos rendezvénye a magyar sajtkultúra fejlesztéséért – szakmai konferenciával és farmbejárással Miskolcon, az Agrármisztérium támogatásával! Együttműködő partner: Magyar Sajtkészítők Egyesülete 2025.nov.21.

A Szimbiózis Alapítvány idén harmadik alkalommal rendezi meg az Országos Amatőr Sajtversenyt, amely mára a hazai kezdő és házi sajtkészítők egyik legfontosabb találkozóhelyévé vált. A versenyhez idén is magas színvonalú szakmai program kapcsolódik, neves előadókkal, gasztronómiai és turisztikai szakemberekkel, valamint országosan elismert sajtbírákkal. A rendezvény célja a magyar sajtkultúra fejlesztése, a helyi és kézműves termékek népszerűsítése, valamint a tudatos vásárlói magatartás ösztönzése — hogy a hazai fogyasztók egyre szélesebb palettáról válasszanak, és a minőségi magyar sajtok is méltó helyet kapjanak a mindennapokban.

A sajtverseny nem egyszerűen megmérettetés, hanem egy olyan szakmai és közösségi platform, amely a magyar kisüzemi és amatőr sajtkészítők fejlődését szolgálja. A résztvevők professzionális visszajelzést kapnak a beküldött sajtjaikról, betekintést nyernek az éttermi, turisztikai és technológiai trendekbe, és személyes kapcsolatokat építhetnek a hazai gasztronómiai élet szereplőivel. A konferencia fókuszterületei: a hazai sajtfogyasztási trendek bemutatása, a kézműves sajtok társadalmi és gazdasági értéke, innovációs lehetőségek a sajtkészítésben , milyen út vezet a professzionális termékig, a sajt, mint regionális identitásteremtő termék, a sajt, mint edukációs és közösségépítő eszköz. Itt mutatja be elsőként Szabadkai Andrea a néhány napja megjelent Sajtbolygó című könyvét.

A Szimbiózis Alapítvány rendezvénye egyben felhívás is: a magyar tejből készült minőségi sajtok sokszínűsége méltó a figyelemre, a helyi termelők támogatása pedig a fenntartható élelmiszerlánc kulcsa. A sajtválaszték növelése és minőségének javítása hozzájárul a magyar gasztronómiai kultúra és a vidékfejlesztés erősítéséhez.

PROGRAM

🧾 A sajtó számára riportok készítésre van lehetőség az előadások előtt (9.45 -10.00) ebédszünetben, a díjátadás után, valamint bekukkanthatnak az előadásokkal párhuzamosan zajló sajtbírálási kulisszák mögé is!

09.00-10.00

regisztráció

Baráthegyi Panzió Recepciós Pult

10.00-10.15

Köszöntő

Tim Zoltán, elnökségi tag, Magyar Sajtkészítők Egyesülete; Jakubinyi László, kuratóriumi elnök, Szimbiózis Alapítvány
10.15-10.45

Előadás 1.

Bózsó Gyula, erdész, Miskolc Város 2025. évi Nívó díjasa, az „Erdő finom” és az „I love Bükk” könyvek írója, az Ehető Erdő sorozat (a világ 100 legjobb fenntartható turisztikai kezdeményezése-2025) megálmodója, a sajtok világa és az ehető erdő kapcsolatáról mesél
10.45-11.30

Előadás 2.

Bózsó István: a Hotel Palota Lillafüred séfje, aki a szállodai menüsorban található sajtokról, azok kiválasztásának menetéről beszél majd, fókuszálva a helyi termelőkkel való együttműködésre
11.30-11.45

Kávé szünet

Baráthegyi Panzió Terasz
11.45-12.15

Előadás 3.

Szabadkai Andrea: a Kislépték Egyesület szakértője, a Sajtbolygó című könyv szerzője, az „Élménygazda” program ötletgazdája; szakterülete továbbá a kistermelői tevékenység, valamint a Rövid Ellátási Lánc (REL) stratégia
12.15-12.45

Előadás 4.

Paszterkó Márk: az Agromilk Kft. értékesítési menedzsere a sajtkészítést segítő technológiai eszközökről tart előadást
12.45-13.45

Ebéd

Baráthegyi Panzió Étkező
13.45-14.45

Farmbejárás

Jakubinyi László
14.45-15.15

Előadás 5.

Jakubinyi László: A magyar szociális farm mozgalom bemutatása
15.15

Eredményhirdetés, díjátadás

Tim Zoltán- Jakubinyi László

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

138609

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés