2026. 07. 1. szerda

Tihamér, Annamária

1 EUR 356 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Életmód / Medicina » Egészség » Lelki Egészség Világnapja-egyszerű szokásokkal a kiégés ellen
Bikfalvi_Réka

Lelki Egészség Világnapja-egyszerű szokásokkal a kiégés ellen

A Lelki Egészség Világnapja volt, október elején. Az állandó fáradtságról, a folyamatos feszültségről vagy a teljesítményünk fokozatos csökkenéséről sokszor azt gondoljuk, hogy ezek az élet velejárói, együtt kell élni velük. Valójában azonban a kiégés első lépcsőfokait jelezhetik ezek a tünetek, és veszélyessé válhatnak, ha nem törődünk velük. A Lelki Egészség Világnapján, október 10-én a szakértők arra figyelmeztetnek: már néhány egyszerű szokással rengeteget tehetünk a saját testi-lelki jóllétünkért, a kiégés megelőzéséért.

Az adatok nem túl szívderítőek. Egy nemrégiben megjelent tanulmány szerint például a fiatal munkavállalók 93%-a érzi úgy, hogy túlterhelt, illetve nem tud megküzdeni a stresszel. Ez a kiégés szempontjából komoly kockázatot jelent. Ugyanakkor tudni kell, hogy a kiégés egy hosszabb folyamat, ami ebben a fázisban még könnyebben visszafordítható.

– Egészséges életmódunkkal kompenzálhatjuk az elhúzódó stressz okozta problémákat, és megteremthetjük a test és a lélek számára a stabil alapokat a kiegyensúlyozott működéshez – hangsúlyozta Dr. Bikfalvi Réka, egészségfejlesztő-coaching pszichológus, a Nyugizóna vezetője.

Mit tehetünk saját magunkért?

A feszültség levezetése

Stresszhelyzetben első lépésként koncentráljunk arra, hogy megnyugodjunk, és levezessük a feszültséget. Nyugodt fejjel könnyebb tisztán gondolkodni, és megoldást találni a feszültséget kiváltó problémákra is.

Feltöltődés

Ha fáradtak vagyunk, adjunk időt magunknak a regenerálódásra. Ha rendszeresen több energiát használunk fel, mint amennyit visszatöltünk, az hosszú távon kiégéshez vezet.

Az alapvető szükségletek kielégítése

A recept meglepően egyszerű: megfelelő táplálkozás, elegendő alvás és rendszeres mozgás. Már néhány egyszerű szokás beépítésével is sokat tehetünk a testi-lelki egészségünkért.

A Lelki Egészség világnapja kiváló alkalom arra, hogy emlékeztessük magunkat: a kiégés megelőzhető, ha odafigyelünk a testünk és lelkünk jelzéseire, és tudatosan gondoskodunk magunkról.

A fáradtság jeleinek felismerésében, az egészséges szokások kialakításának első lépéseiben segít a Nyugizóna ingyenesen letölthető Harmonikus életmód – Egyszerű szokások a kiégés megelőzéséért kiadványa.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés