2026. 03. 15. vasárnap

Kristóf

1 EUR 391 HUF
1 GBP 453 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Mozaik » Asztalok a szállodákban – funkció és stílus találkozása
szálloda

Asztalok a szállodákban – funkció és stílus találkozása

Amikor a szállodák berendezésére gondolunk, az első bútordarab, ami eszébe jut szinte kivétel nélkül mindenkinek, az az ágy. Nem véletlenül: a szálloda elsődlegesen az alvás, pihenés helyszíne, és az ágy ennek a szimbóluma.

Ugyanakkor a szálloda sokkal több mint egyszerű alvóhely, és az egyéb, sokrétű funkciót egy másik bútordarab sokkal jobban megtestesíti: ez pedig az asztal.

Ebben a cikkben megnézzük közelebbről, hogy a Szallodatermekek.hu asztalok kínálatában milyen sokféle termék található, és ezek mennyiféle célt szolgálhatnak egy modern szállodában, valamint kiderül, milyen elvárásoknak kell megfelelniük.

Szobai tévéasztal – a kötelező elem

Egy korszerű szállodai szoba berendezésének alapvető eleme a tévéasztal. Bár sok helyen ma már falra szerelik a készüléket, de maga az asztal ettől még egyáltalán nem vált okafogyottá. Egyrészt számos kiegészítő készülék, DVD-lejátszó, router, TV-dekóder tárolása megoldható vele, másrészt pedig egyéb eszközök is helyt kaphatnak itt, úgymint a vízforraló, vagy éppen el lehet itt helyezni fontos információs anyagokat és a légkondi távirányítóját is.

Emellett ennek a bútornak komoly esztétikai szerepe is van, hiszen jellemzően fókuszfalon kap helyet, így erős hatása van az egész szoba atmoszférájára. Az ideális tévéasztal kompakt, de jól pakolható, illetve a mindennapos igénybevételnek is képes ellenállni, tehát eléggé strapabíró is.

Összecsukható konferenciaasztalok – sokoldalúság és praktikum

A szállodák egy jelentős része konferenciák, tréningek és egyéb üzleti események helyszíneként is funkcionál, ezért az összecsukható konferenciaasztalok kiemelten fontos szerepet kapnak.

Ezekkel szemben magas elvárásokat támasztanak az üzemeltetők: legyenek könnyen mozgathatók, stabilak és bírják a gyakori áthelyezést, használatot. Fontos, hogy különböző elrendezésekben lehessen őket alkalmazni: U alakban, iskolapados elrendezésben vagy körasztalos kialakításban, hogy csak pár példát mondjunk.

Mivel sokszor elegáns környezetben kerülnek alkalmazásra, az esztétikum sem elhanyagolható szempont. Egy jó konferenciaasztal diszkréten modern, semleges színvilágú, így sokféle helyszínen alkalmazható feltűnés nélkül.

Kerti asztalok a szabadtéri élményért

A szállodák gyakran rendelkeznek terasszal, kerthelyiséggel, de akár a szobáknak is lehet adott esetben önálló erkélye, tehát a kinti asztalok szolgálhatnak étkezéshez, kávézáshoz, vagy csak egy könyv elhelyezéséhez.

A kerti asztalokkal szembeni egyik legfontosabb elvárás, hogy ellenálljanak az időjárás viszontagságainak, és emellett kellemes látványt is nyújtsanak. Az anyagválasztás kulcsfontosságú, a rozsdamentes acél, a strapabíró műanyag vagy a speciálisan kezelt fa mind szóba jöhetnek.

A szállodai asztalok többek egyszerű bútordaraboknál, a vendégélmény kevéssé hangsúlyos, de lényeges építőelemei. Akár a szobában, akár a konferenciateremben, akár a szabadtéren találkozunk velük, a kényelem és a funkcionalitás kulcsdarabjai lehetnek./X/

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

NAV-Sajtóközlemény-Hamis világ
A Golgota úti piac újra a figyelem középpontjába került: amikor a pénzügyőrök beléptek az egyik üzletbe, a polcok roskadoztak a hamis ruháktól, táskák…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

140774

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés