2026. 04. 18. szombat

Andrea, Ilma

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » 4-5%-kal drágultak az autók –az új és használt modellek is többet érnek idén
autó

4-5%-kal drágultak az autók –az új és használt modellek is többet érnek idén

Komoly döntés előtt állnak azok, akik új autó vásárlását fontolgatják, de a használt piacról is nyitottak a lehetőségekre. A különbség nemcsak műszaki állapotban és felszereltségben, hanem pénzügyi szempontból is jelentős lehet.

A piac egészét hirdetésszámban és megtekintésben lefedő Használtautó.hu szakértői most összevetették, hogy alakult a legkeresettebb modellek átlagára új, illetve használt autók piacán. A különbség nemcsak műszaki állapotban és felszereltségben, hanem pénzügyi szempontból is jelentős lehet.
A magyar piacon a legtöbb új autó alapára ma már meghaladja az 5 millió forintot. Ebben az
árkategóriában leginkább a városi, belépő szintű modellek érhetők el újonnan, jellemzően minimális extrákkal, alapmotorral. Ugyanennyiért a használtautó-piacon már jól felszerelt, középkategóriás modellek közül válogathatunk.
2024-ben átlagosan 13 971 900 Ft-ért választhattunk magunknak új autót, és 3 866 600 Ft-tal kellett számolnunk, ha használtan szerettünk volna vásárolni. Ezzel szemben idén már ugyanezek az adatok 14 505 900 és 4 088 900 Ft-ra emelkedtek. Ez 4-5%-os átlagos drágulást jelent az új és a használt autók piacán is. Mindezt úgy, hogy közben a legkeresettebb használt autók esetében az átlagéletkor emelkedett, igaz minimális mértékben, 14,5 évről 14,8 évre.

Általánosságban elmondható, hogy az új és használt autók piaca ismét drágulni kezdett. A három legnépszerűbb használt autó modell közül az Opel Astra ára mindössze 2%-kal emelkedett az előző évhez képest, a Volkswagen Golf esetében pedig csupán 1,9%-os volt a növekedés. Ezzel szemben a magyarok egyik nagy kedvencének számító Suzuki Swift ára jelentősen, 11,8%-kal emelkedett. Az árak emelkedése főként a tartósan erős kereslet és a gazdasági környezet (infláció, árfolyam- ingadozás) következménye, viszont jó hír, hogy a drágulás mértéke nem drasztikus" – tette hozzá Koralewsky Márk, a Használtautó.hu üzletágvezetője.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés