Egy kerti medence rengeteg örömet nyújthat az egész család számára. Azonban ahhoz, hogy a medencézés adta örömök valóban megmaradjanak egész szezonban, a legfontosabb a megfelelő vízminőség fenntartása lesz.
Hiába a hangulatos és modern LED világítás vagy a hőszivattyús fűtési rendszer, ha a víz tisztaságáról nem gondoskodnak megfelelően. Következő cikkünkből viszont kiderül, milyen módszerekre lesz szükség a folyamatosan tiszta víz fenntartásához.
A Kerex Zugló Uszodatechnikai Kft. kínálatában elérhető medenceporszívók és vízkezelő vegyszerek segítségével Ön is mindig egészséges vízben fürdőzhet.
Miért fontos a medence vizének folyamatos tisztítása?
A medencék vizében megfelelő fertőtlenítés nélkül gyorsan elszaporodhatnak az algák, baktériumok, vírusok és gombák. Ezek pedig különböző egészségügyi problémákat okozhatnak: gyomor- és bélpanaszok, szem- és bőrirritáció, fülproblémák léphetnek fel.
A tiszta víz óvja a medence szűrőrendszerét, szivattyúját és egyéb gépészeti elemeit a túlzott szennyeződésektől és lerakódásoktól. A rossz vízminőség okozta eltömődések idő előtti meghibásodáshoz, a medence állapotának romlásához vezethetnek, ami jelentősen megnöveli a karbantartási költségeket.
A medencék vizének folyamatos tisztítása tehát nem csupán higiéniai szempontból elengedhetetlen, de hosszú távon pénzt is megtakaríthat, hiszen elkerülhetővé válik a víz idő előtti cseréje és a berendezések meghibásodása, költséges javítása.
A pH-szabályozás és fertőtlenítés fontossága
A kristálytiszta és egészséges vízminőség érdekében elengedhetetlen a megfelelő pH-szint fenntartása. Az ideális pH-érték 7,4 és 7,6 között található. Ha túl alacsony vagy túl magas az értéke, károsíthatja a medence szerkezetét, valamint bőr- és szemirritációt okozhat. Ezt teszterekkel, digitális pH-mérőkkel ellenőrizheti. A pH-szint beállítása mellett a vegyszeradagoló berendezések, sós vizes fertőtlenítők és az UV-lámpák segíthetnek a klór szabályozásában.
Zárja ki a szennyeződéseket
A használaton kívüli medence vizét egyszerű PVC medencetakaróval, szolártakaróval vagy polikarbonát fedéssel tudja megvédeni az olyan környezeti szennyeződésektől, mint a vízbe fúló rovarok, a virágpor vagy a falevelek. Ezek a fedések ráadásul a víz elpárolgását is nagymértékben csökkentik.
Víztisztítási módszerek
A medencék vizének tisztításában a szűrő- és forgatórendszerek lesznek elsősorban segítségre. Érdemes ezeket automatizálni, így kényelmessé tehetik a medencetisztítást. Általában papír-, illetve homok szűrőket alkalmaznak.
Azokat a szennyeződéseket, amiket a szűrők nem tudnak kiszűrni a vízből, automata-, félautomata- vagy kézi medenceporszívóval, illetve hálóval lehet eltávolítani. A medenceporszívók a medence falát is meg tudják szabadítani a lerakódásoktól.
Amennyiben szeretné, hogy medencéjének vize egész szezon alatt tiszta és egészséges maradjon, válasszon a már említett víztisztító berendezések és vegyszerek közül./X/