2026. 07. 4. szombat

Ulrik

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Programajánló » Programajánló » Fischer Ádám, Rajk Judit és barátaik jótékonysági koncertje a civil jogvédelemért
Képernyőkép 2024-06-04 221527

Fischer Ádám, Rajk Judit és barátaik jótékonysági koncertje a civil jogvédelemért

 

A tavalyi jótékonysági rendezvénye sikere után az Európai Kulturális Alapítvány Budapest az ismétlés mellett döntött, így idén is lesz jótékonysági koncert a Magyar Helsinki Bizottság munkájának támogatására. Fischer Ádám, a világhírű karmester maga is a civil jogvédő egyesület tagja és legnagyobb magánadományozója.

Rajk Judit énekművész, a Zeneakadémia Kodály Intézetének igazgatója is régóta nyomon követi a már 35 éves Helsinki Bizottság tevékenységét. „És nem csak követem, hanem támogatom, és ha úgy adódik – sajnos ma egyre többször van így –, jogsegélyszolgálatát másoknak ajánlom” – indokolja, a fellépés mellett miért is vállalta el a program összeállítását.

A nívós zenei program mellett a rendezvénynek az a célja, hogy a közönség adományaival támogassa a Magyar Helsinki Bizottság ingyenes jogvédő munkáját. A magánadományok hozzájárulnak ahhoz, hogy ne maradjanak egyedül a diszkriminált emberek, a hatalom vegzálta civil aktivisták és más jogi segítséget keresők, akik kiálltak magukért vagy társaikért, emberi jogainkért. Mert nincsenek egyedül! Nem vagyunk egyedül! – mint a rendezvény címe is hirdeti.

Műsoron:

  1. A. Vivaldi: A-moll Concerto fuvolára, RV108
  2. W. F. Bach: F-dúr szimfónia „Dissonant”, F. 67
  3. Passacaglia della vita: összeállítás a kora középkor, valamint Monteverdi, Frescobaldi, Purcell, Landi műveiből
  4. J. Haydn: G-dúr Divertimento, Hob. II:2

Vezényel és a közönség kórusának karvezetője: Fischer Ádám. Közreműködnek: Trió Passacaglia: Rajk Judit és Kéringer László – ének, Zétényi Tamás – cselló; Király Eszter – fuvola és MilleniArt Ensemble. Műsorvezető: Györgyi Anna.

Helyszín: CEU (Közép-európai Egyetem), 1051 Budapest, Nádor u. 15., Auditórium.

A rendezvény regisztrációhoz van kötve. Ajánlott támogatás: 5000 Ft.

Adományozás Paypalon (itt!) vagy utalással az Európai Kulturális Alapítvány számlaszámára, „Helsinki” megjelöléssel: 10300002-20170961-00003285 IBAN: HU68 10300002 20170961 00003285 (SWIFT CODE: MKKBHUHB)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés