2026. 07. 11. szombat

Nóra, Lili

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Ukrán gyerekek a Ráth-villában
_SZZ3672

Ukrán gyerekek a Ráth-villában

Már három alkalommal fogadott az Iparművészeti Múzeum múzeumpedagógiai osztálya a háború miatt jelenleg hazánkban élő ukrán gyerekeket kifejezetten nekik szóló programmal a Ráth-villában.
A Culture Helps elnevezésű projekt keretében meghirdetett pályázat egyetlen magyar nyerteseként az ukrán menekülteknek szóló családi napon A mi szecessziónk című kiállítás műtárgyaival ismerkedhetnek meg, majd az ehhez kapcsolódó kreatív műhelymunka során, családias légkörben segíti a múzeum az új közösségbe lépés nehézségeit.
A projekt az ukrán Insha Osvita és a német zusa nevű szervezet együttműködésében az Európai Unió területén biztosítja a kultúrán keresztül történő integrációt az Ukrajnából elmenekült családok számára. A budapesti Ráth-villában elsősorban a századforduló híres családjaival, életmódjával és az akkori tárgykultúrával ismerkedhetnek az ukrán családok, különböző kézműves technikák segítségével. A program során például olyan női alkotókat is bemutatnak, akik a századforduló meghatározó szövőműhelyében dolgoztak és ezzel a nők és gyereknevelés nehézségeiről is szó esik. Emellett lehetőség nyílik a régi tárgyak összehasonlítására a mai tárgykultúrával és a pedagógusok beszélgetést kezdeményeznek a jelenlegi környezetünkről is. Ez a kötetlenebb tanulási mód javíthatja a figyelem fókuszálását és a koncentrálást, valamint a valós interakciót fejleszti. A projekt az esélyegyenlőség, az egyenlő hozzáférés, a befogadás és a méltányosság előmozdítására törekszik a művészeti technikák, kreatív tevékenységek bevonásával, ugyanakkor igyekszik fejleszteni a szociális készségeket és a gyerekek önbizalmát is. Mindez májusban tovább folytatódik a Ráth-villában.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés