2026. 07. 9. csütörtök

Lukrécia

1 EUR 358 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Technika » Hogyan lehet tisztítani a tapétát?
tapéta

Hogyan lehet tisztítani a tapétát?

Bármennyire is vigyázunk az otthonunkban lévő falfelületekre, idővel óhatatlanul is előfordul, hogy itt-ott összekoszolódnak. Ha pedig kisgyerekeink vannak, vagy az unokáink érkeznek hozzánk időről-időre látogatóba, biztosan előfordulnak kisebb-nagyobb balesetek.

De ugyanez a helyzet akkor is, ha házi kedvenceink is velünk élnek, akik előszeretettel dörgölőznek a falakhoz. Időnként pedig pont hogy mi magunk okozunk véletlenül bár, de maradandó foltokat.

Menthető a koszos tapéta?

Sokan éppen a felsorolt okok miatt tartanak attól, hogy tapétát válasszanak az otthonukba. Ebben a cikkben igyekszünk bemutatni, hogy hogyan lehet tisztítani ezt az anyagot, s meggyőzni azokat, akik emiatt bizonytalankodtak a kérdésben, hogy bátran dönthetnek a tapétázás mellett.

A Fuchs Dekor Tapéta és Poszter Webáruház akciós tapéta kínálatából ráadásul kifejezetten kedvező áron, mégis magas minőségben szerezhetik be a szívüknek legkedvesebb mintákat.

Ismerkedjünk meg a falradírozással!

Még ha mi vagyunk a legmakulátlanabb emberek is a földkerekségen, néhány könnyen piszkolódó ponton, például a villanykapcsolók mentén még a mi lakásunkban is megjelenik némi kosz előbb vagy utóbb. Nincs ezzel alapvetően semmi probléma, hiszen nem egy kirakatról, hanem az otthonunkról van szó. Viszont belenyugodnunk sem kell a foltokba, hiszen falradírozással segíthetünk a dolgon.

Ha jártunk már régi kastélyokban vagy elegáns nagypolgári otthonokban, láthattuk, hogy a tapétázás nem újkeletű megoldás a belső enteriőr dekorálására, ám azt is pontosan tudjuk, hogy a régebbi időkben is bejárhattak a vadászuraságok ebei a szobákba, hogy fatüzeléssel fűtöttek, s talán a kézmosás sem volt olyan gyakori, mint ahogy azt manapság elvárjuk. Egy szó mint száz, a régi tapéták sem úszhatták meg a szennyeződést. De akkor hogyan őrizhették meg szép állapotukat?

A válasz a falradírozásban rejlik, ugyanis ez a módszer éppolyan régi, mint maga a tapéta, szép, újszerű felületet biztosít, s azok számára, akik ragaszkodnak a minél tisztább környezethez, valószínűleg remek hír, hogy még fertőtlenítő hatással is rendelkezik, sőt, a penész ellen is kiválóan beválik.

Hogyan radírozhatjuk mi is tisztára a tapétáinkat?

Ha szeretnénk, készen is vásárolhatunk falradírt a boltokban, de akár otthon is készíthetünk megfelelő anyagot a feladathoz.

Régen is víz és liszt, valamint réz-szulfát elegyéből állt a radír, amit egyszerűen összeforraltak. Ma ugyanezekből tudjuk elkészíteni, ha szeretnénk. Kell egy zománc vagy acél lábos, 1 l víz, 1 kg liszt, 5 dkg réz-szulfát, illetve mosószert is tehetünk bele a nagyobb hatékonyságért.

A vízbe először a réz-szulfát kerüljön, amit felforralunk, majd fakanállal való állandó kavarás közben tegyük hozzá lassan a lisztet, illetve előtte a mosószert. Keverjük csomómentesre. Ha kihűlt, máris nekiláthatunk, gombócként finoman görgetve a tapéta érintett részein. Még a nehezen eltávolítható szennyeződésektől is megszabadulhatunk ezzel a módszerrel./X/

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Okostévé, okos védelem
Régen legfeljebb akkor beszéltünk a tévé biztonságáról, ha stabilan kellett rögzíteni a készüléket a falra, vagy a kisgyerekek elől el kellett rejteni…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés