Több, mint 100 neves ügyvéd áll rendelkezésre egy egész napon keresztül, hogy segítsen minden rászorulónak, akinek nem lenne lehetősége jogi tanácsot kérni.
Idén ismét megszervezi a Budapesti Ügyvédi Kamara a Pro Bono Napot, amikor ingyenesen kaphat jogi tanácsot bárki, akinek szüksége van rá. Lehet ez egy függőben lévő peres ügy tovább lendítése, vagy kisebb jogvita, akár a szomszéddal, de kérhetünk segítséget egy számunkra megfejthetetlen határozat szakszerű értelmezéséhez, vagy éppen egy hivatalos beadvány pontos megfogalmazásához is.
Az ingyenes konzultációs nap 2023. október 25-én lesz 8 órától 17 óráig, személyesen a Budapesti Ügyvédi Kamara budapesti épületében (1055 Budapest, Szalay utca 7.), de online/ telefonos konzultációra is van lehetőség.
A jogi tanácsadásra igénybevétele regisztrációhoz kötött, ami néhány adat megadásával a következő linken érhető el:
Egy konzultáció 20-30 perc hosszúságú, ennyi idő alatt az egyszerűbb kérdéseket helyben megválaszolják az ügyvédek, összetettebb ügyek esetén a további jogi lépéseket tudják vázolni a szakemberek. Egy hosszabb, komplikáltabb ügy lebonyolítása sajnos nem fér bele ebbe az időkeretbe, de a Budapesti Ügyvédi Kamara által szervezett Pro Bono naphoz csatlakozott ügyvédek igyekeznek mindenkinek érdemben segíteni, ahogy azt tették az elmúlt években is.
A Budapesti Ügyvédi Kamara elnöke dr. Tóth M. Gábor elmondta: „Célunk, hogy segítsük a jogkeresőket kérdéseik tudatos, értő megfogalmazásában, hogy arra megfelelő válaszokat kapjanak, és ne későn szembesüljenek azzal, hogy megtörtént a baj.Kollégáimmal pedig azt valljuk, hogy a jogi képviselet mindenkit megillet.”
A társadalmi célú kezdeményezést a Budapesti Ügyvédi Kamara 2019-ben hívta életre a 2019. évi Nemzetközi Pro Bono hét apropóján. Az azóta évente megtartott ingyenes nyílt napokon 100-150 ügyvéd állt rendelkezésre és több, mint 800 ügyben tudtak jogi segítséget nyújtani.
A jogterületek repertoárja évről évre bővül, idén az alábbi területek esetében kaphatunk segítséget: általános polgári jog, cégjog, családjog, büntetőjog, társasház- és ingatlanjog, munkajog, biztosítási jog, adójog, üdülési jog, szerzői jog, adatvédelem, gondnokság alá helyezéssel és gondnoksággal kapcsolatos ügyek, hagyatékkal és örökséggel kapcsolatos ügyek, idegenrendészeti ügyek, civil szervezetekkel kapcsolatos ügyek.