2026. 06. 27. szombat

László

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » ÚJPEST ÖNKORMÁNYZATA DÖNTÖTT – NE ÁLLAMOSÍTSÁK AZ ÚJPESTI RENDELŐINTÉZETET!
royal_magazin_PNG

ÚJPEST ÖNKORMÁNYZATA DÖNTÖTT – NE ÁLLAMOSÍTSÁK AZ ÚJPESTI RENDELŐINTÉZETET!

 Budapest Főváros IV. kerület Újpest Önkormányzata rendkívüli Képviselő-testületi ülést tartott, melyet Déri Tibor polgármester hívott össze. A sürgős döntéshozatalt az indokolta, hogy az Országos Kórházi Főigazgatóság március 9-én levelet küldött az önkormányzatnak azzal a kérdéssel, hogy hogyan képzelik el a járóbeteg szakellátás jövőjét fenntartói és feladatellátási szempontból, valamint jelezték a rendelőintézet állami átvételének szándékát.

 

A városvezetés előzetes és határozott álláspontja az volt, hogy a szakrendelőnek Újpest fenntartásában kell maradnia. Az önkormányzat saját erejéből, minden költségvetési évben jelentős forrásokkal támogatja az Újpesti Szakorvosi Rendelőintézet működését, valamint pályázati forrásbevonásokkal is folyamatosan fejleszti a kerület egészségügyi szolgáltatásait. Ide tartozik például az orvosi eszközpark modernizálása, klimatizálás, felújított mozgáscentrum, a megújított honlap, korszerű medikai szoftver, ügyfélfogadó oszlopok felállítása és online időpontfoglalás fejlesztése, stb..

 

A Képviselő-testületnek a teljes városvezetés részéről benyújtott előterjesztés szerint “az államosítási szándék szembe megy azzal a 2019-ben megkötött megállapodással, melyet a kormány a fővárossal kötött annak érdekében, hogy az önkormányzati tulajdonú szakrendelők fejlesztése minél magasabb színvonalon, minél közvetlenebbül, és minél jobban a helyi betegek igényeire reflektálva valósulhasson meg. A plusz forrásokat a kerületi lakosok érdekében kérte az Önkormányzat, nem pedig azért, hogy 3 évvel később a kormány elvegye azokat. Egy központosított modell nem versenyezhet azzal a figyelemmel, amit egy önkormányzat a saját szakrendelőjének szán.”

 

A testület egyhangú döntése értelmében Újpest Önkormányzata továbbra is saját fenntartásban és kezelésben kívánja tartani az Újpesti Szakorvosi Rendelőintézetet, a jogosultságokat nem kívánja átadni az államnak, és felkérte a Képviselő-testület Déri Tibor polgármestert, hogy a döntésről tájékoztassa az Országos Kórházi Főigazgatóságot, valamint a szükség szerinti egyeztetéseket folytassa le.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés