Végre elérted azt a stádiumot, hogy elegendő tömeggel rendelkezel, és szeretnéd elkezdeni a „szálkásítást“? Van itt pár dolog, amit tudnod kellene, mielőtt belekezdesz. Nézzünk meg néhány tippet hogyan dobjuk le a zsírfelesleg és tartsuk meg a nehézkesen szerzett izmokat.
Életmód
A szálkásító diétánál még jobban figyelni kell a hozzáállásodra, rossz szokásokra és titkos étvágyakra. Semmilyen édességek, ünnepi sütemények és csokoládé nem segít a szálkásító diétában. Óvakodj az üres kalóriáktól is, melyek főleg az alkoholos italokban fordulnak elő. Egy sör vagy édes borocska teljes katasztrófa a szálkásításban. Kerüld mindezeket a kísértéseket, és kezdheted a zsírleadást. Ami segít, és találsz belőle finomságokat (protein szeletek) is, az a fehérje és a fehérjekészítmények.
Táplálkozásváltás
Másképpen mondva – maga a szálkásító diéta. A szálkásítás idején fontos maximális mértékben korlátozni a szénhidrátbevitelt. Tedd félre az édes gainert, és inkább keverj egy tiszta proteint. A Keto diéták különféle rajongói ellenére, amely alatt néha napokig nem fogyasztanak egy gramm szénhidrátot sem, nem javasoljuk az ilyen szélsőséges megoldásokat. A testnek kiegyensúlyozott étrendre van szüksége, amely tartalmaz szénhidrátokat is, de kisebb mennyiségben és természetes forrásokból. A rizs és a burgonya tökéletesen fedezi a napi igényeket, és nem teszik tönkre a szálkásítást.
Más típusú edzés
Hogy a test elkezdje a zsírokat égetni, rá kell kényszeríteni. Erre legjobb az intervallum nagy intenzitású edzés. Ezt minden workouters és crossfitters ismeri. A saját súlyú körkörös edzések arra kényszerítik a testet, hogy az összes lehetséges energiatartalékot kimerítse, ami éppen a lerakódott zsírokban rejlik. A klasszikus testépítő rajongók pedig a nagyobb számú ismétlést javasolják kisebb súlyokkal. Van megfelelően kényelmes és „sportra szabott” ruhád az edzésekhez?
Aerob aktivitás
Szálkásításnál segít a hagyományos aerob edzés is. Azonban a jogging hatékonysága nem olyan magas nagy távolságok és hosszú időtartamok esetén. Egy órás futás alkalmával a test nagy megterhelésre számít, ezért igyekszik a lehető legkevesebb energiát fogyasztani. Ebben az esetben is jobbak a sprintek és más intervallum edzések./X/