2026. 04. 18. szombat

Andrea, Ilma

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » A „STAT WARS VISSZATÉR”
statwars_logo

A „STAT WARS VISSZATÉR”

Ismét útjára indul a KSH országos középiskolai statisztikai csapatversenye

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a 2021/2022-es tanévben is megrendezi STAT WARS elnevezésű országos középiskolai csapatversenyét. A hivatal a vetélkedővel egyrészt a diákok statisztikai gondolkodását, jártasságát szeretné fejleszteni, másrészt a játékos és formabontó versenyfeladatok révén a statisztikai kultúrát kívánja népszerűsíteni. A megmérettetésre két korosztályban jelentkezhetnek a 4 fős diákcsapatok. A 2+1 fordulós próbatétel dobogósai értékes nyereményben részesülnek, emellett korosztályonként az első két helyezett csapat az Eurostat által meghirdetett statisztikai verseny európai fordulójában is megmérettetheti magát 2022 tavaszán.

A KSH idén már nyolcadik alkalommal rendezi meg a középiskolások statisztikai csapatversenyét, amelyre 2021. október 18. és november 4. között lehet nevezni a www.ksh.hu/statwars weboldalon elérhető jelentkezési űrlap kitöltésével. A verseny ebben a tanévben „MAGYARORSZÁG SZÁMOKBAN: ISMERD MEG HAZÁNKAT A STATISZTIKÁN KERESZTÜL!” címmel kerül meghirdetésre, a fókuszban ezúttal a területi statisztika sokszínűsége áll.

 

A versenyben két korosztályban indulhatnak a középfokú oktatási intézmények 9–10., illetve 11. és annál magasabb évfolyamán tanuló diákok. A 4 fős csapatok játékos feladatokon keresztül mérik össze statisztikai tudásukat, ismereteiket. A verseny három fordulóból áll. Az első két, online forduló összesített eredményei alapján juthatnak a csapatok a döntőbe, amelyre 2022. február 17-én kerül sor. A 9–10. évfolyamosok közül tíz, a 11. és annál magasabb évfolyamosok közül hat csapat jut a fináléba.

 

A verseny ütemezése:

Első forduló: 2021. november 8.– november 16.

Második forduló: 2021. december 1. – december 15.

Döntő: 2022. február 17.

 

A versennyel kapcsolatos további információk a www.ksh.hu/statwars weboldalon érhetők el, esetleges kérdéseket a statwars@ksh.hu e-mailcímre várják a szervezők.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés